Ul. gen. Klapku-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Komárno

Vyriešený
meno
D 18. júna 2019

Dobrý deň pán Keszegh,
kedy sa v tomto meste konečne uskutoční PORIADNY postrek proti komárom a nie len publikácia bludov ako sa začal boj proti komárom ?! Či už je deň alebo večer človek nemôže zostať v kľude vonku, pretože je celý doštípaný od komárov ! Kedy sa tu konečne začne konať a nie sa len "daruje" 30 000 € no nič sa nedeje. Suma bola vyčlenená zhruba pred dvoma týždňami no žiadne postreky sme zatiaľ na sídliskách neregistrovali maximálne akurát tak okolo klubu kajakárov, bytov poslancov a primátora. Myslím si, že viacerí obyvatelia mesta súhlasia s názorom, že suma by mala byť použitá na daný účel, a nie aby si niekto schmatol do vrecka !!
Za odpoveď a konanie na ulici Generála klapku a okolí Vám vopred ďakujem !

21. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu ohľadom pozemnej aplikácie insekticídu proti lietajúcemu hmyzu Vám oznamujeme, že Mesto Komárno zahájilo dezinsekčný zásah – pozemný postrek proti komárom 25.4.2019, t.j. v dostatočnom časovom predstihu prípravkom, ktorý zamedzí liahnutiu komárov na plochách s najväčším výskytom komárov.
Nakoľko v mesiaci máj bol úhrn zrážok nadmerný, žiaľ vykonaný postrek nezamedzil liahnutiu komárov a v súčasnej situácii je možné len obmedziť ich nadmerný výskyt a nie eliminovať ich.
Od 9.6.2019 sa vykonáva postrek komárov denne dvakrát a to v skorých ranných hodinách tesne pred východom slnka a v podvečerných hodinách po západe slnka pri bezvetrí. Z dôvodu nadmerného výskytu komárov sa pozemný postrek realizuje od uvedeného dátumu aj na sídliskách a v blízkosti obydlí, nielen v okolí vodných tokov.
Na ul. gen. Klapku pozemné postrekovanie bolo realizované dňa 19.6.2019 vo večerných hodinách.
Kto? MsÚ Komárno

MsÚ Komárno

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania