Škody na prípojke vody po vykopávkach Pod Hôrkou 1034/16

Zodpovednosť za riešenie: Košeca

Vyriešený
meno
Martin Hlubina 29. októbra 2015

Dobrý deň pán starosta,

rád by som Vám nahlásil škody ktoré mi vznikli na vodovodnej prípojke po výkopových prácach a doteraz sa nemá nikto k tomu aby dal veci do poriadku. Pri rozkopávkach mi bol hlavný uzáver vody zatlačený pod úroveň cesty tak že sa k nemu nedá dostať inak ako rozkopaním cesty a v prípade poruchy nemám ako odstaviť vodu. Taktiež používaním ťažkých mechanizmov na ulici Pod Hôrkou bol poškodený povrch nad výkopom prípojky a je len otázkou času kedy sa rozpadne úplne. Nemám v povahe sa sťažovať, ale keďže podľa vyjadrenia vodární je časť od hlavnej vetvy až po dom moja, tak by som bol rád aby to zhotoviteľ dal do poriadku. Taktiež by som privítal väčší záujem obce o to aby sa o nedostatky po rozkopávkach kanalizácie niekto zaujímal a riešil ich v prospech nás občanov.

29. október 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za nahlásenie problému. Ako v podobných prípadoch, ktorých je v obci neúrekom, aj Váš budeme riešiť počas prehliadok súvisiacich s prebratím miestnych komunikácií od zhotoviteľa stavby kanalizácie. Postupne spisujeme za výdatnej pomoci komisie výstavby, územného plánovania a životného prostredia všetky nedostatky po realizácii tohto diela a verte, že záujem obce na úspešnom dokončení tejto investičnej aktivity Považskej vodárenskej spoločnosti je veľmi intenzívny. Budeme sa snažiť Vás o tom presvedčiť aj skorým vyriešením Vášho podnetu. Ďakujeme za pochopenie.

Bc. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca
01. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Nakoľko preberacie konania miestnych komunikácií v obci od zhotoviteľa kanalizácie a vodovodu nie sú v dohľadne, žiadame Vás o strpenie pri riešení Vášho podnetu uvedeného na tomto portáli.
Na miestnych komunikáciách obec z vlastnej iniciatívy prostredníctvom stavebného úradu vykonáva štátny stavebný dohľad, ktorého výsledok bude postúpený zhotoviteľovi stavby s popisom problémových miest, nakoľko ten má do konca tohto roka odovzdať miestne komunikácie v "pôvodnom stave". Ďakujeme za pochopenie.

Bc. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca
12. apríl 2016

Martin Hlubina

Dobrý den pán starosta, keďže od štvrtku sú naplánované úpravy povrchov ciest na ulici Pod Hôrkou, tak predpokladám, že zhotoviteľ dostal potrebné informácie o tom že má odstrániť škody ktoré mi vznikli na vodovodnej prípojke. Neviem či budem prítomný keď sa budú realizovať práce, takže nebudem mať možnosť upozorniť zástupcu zhotoviteľa na to čo majú odstrániť. Preto Vás žiadam o riešenie tejto požiadavky spolu s realizátorom prác. Ďakujem.
13. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý večer. Áno, pri obhliadkach pred úpravami komunikácií minulý týždeň som upozornil zhotoviteľa aj na problém pri Vašom dome. Usledujem si túto opravu aj vďaka tomuto podnetu na tomto portáli. Ešte raz vďaka za trpezlivosť pri čakaní na odstránenie problému.

Bc. Radomír Brtáň - starosta obce
12. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Verím, že zrealizovaná oprava je v poriadku. Ďakujeme za strpenie.

Bc. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca
12. máj 2016

Martin Hlubina

Dobrý deň pán starosta,
ďakujem za riešenie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania