Most v Nozdroviciach

Zodpovednosť za riešenie: Košeca

Vyriešený
meno
Jozef 13. septembra 2017

Dobrý deň.

Takto vyzerá most cez potok v Nozdroviciach ! Čo sa skrýva pod vodou je asi každému jasne. 3 roky sľubov od starostu a náprava v nedohľadne. Dokedy budeme čakať , až sa stane neaký úraz alebo škoda ? Alebo čakáte na ďalšiu zimu, aby voda a mráz dokončili skazu ?

Ďakujeme starosta !!!

Ing. Ďurech Jozef

14. september 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán poslanec, Ing. Jozef Ďurech.
Mrzí ma, že ste na zasadnutí obecného zastupiteľstva 12.9.2017 nepočúvali, ako túto situáciu musíme riešiť. Pre všetkých zverejňujem aj na tomto odkaze list, ktorý som Vám dal na vedomie a vysvetlil, že míňať peniaze z obecného rozpočtu na opravu cesty, ktorá je predmetom reklamačných konaní by mohli kontrolné orgány obce chápať ako nehospodárne nakladanie s majetkom obce. Zvlášť v prípade Košece, keď ste aj Vy boli v roku 2015 jedným z podávateľov trestného oznámenia na starostu obce vo veci podozrenia zo sprenevery. (Mimochodom, ešte ste sa starostovi nestihli ospravedlniť za ťahanie po vyšetrovaniach, ktoré skončili konštatovaním, že nešlo o trestný čin...).
Nechápem, prečo volíte tento spôsob komunikácie so mnou. Neviem, prečo namiesto obojstranného dialógu idete neustále veci riešiť konfrontačne. Tuším, že ste nahnevaný na fakt, že ďakovný list z Nozdrovíc od obyvateľov z ulice Za parkom (v prílohe) sa netýka Vás ako poslanca za Nozdrovice. Sám ste boli proti tejto investícii v zrealizovanom rozsahu a nepodporili ste ju hlasovaním. Keďže sa opäť blížia komunálne voľby, možno vsádzate "na kartu", ktorá Vám je vlastná a to neustálu dehonestáciu práce starostu. Vyzývam Vás takto verejne, prestaňte štvať ľudí proti sebe. Vašou úlohou (ak ste to doposiaľ nepochopili) je spájať ľudí pre lepšiu budúcnosť Košece. A hlavne. Nechajte starostu robiť si jeho prácu a nehádžte mu neustále polená pod nohy.
Ďakujem za pochopenie a teším a na lepší zajtrajšok.
P.S. Váš podnet samozrejme evidujeme a riešenie budeme hľadať (tak ako sme to robili posledné roky) s Považskou vodárenskou spoločnosťou a.s., SVS - inžinieringom a zhotoviteľom stavby kanalizácie a vodovodu.


Mgr. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca
15. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dočasne sa situácia vyriešila tak, ako je vidieť na priloženom obrázku. Čakáme od zhotoviteľa kanalizácie komplexnejšiu opravu, ktorú už majú naplánovanú na najbližšie týždne. Vlastne tak ako plánuje vykonať lokálne opravy v celej obci. A ešte urobili kompletné opravy ulíc V slatinách, Dolný majer a pribudne aj kompletne opravená ulica Továrenská. Je to výsledok mojich zdĺhavých rokovaní a vyjednávania, tak dúfam, že nastane konečne spokojnosť.

Mgr. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca
21. júl 2018

Peter

Co tak konecne riesit aj celu ulicu Na hyhni 36 rokov byvame na ulici a 36 rokov nemame cestu pred domom som ZTP obcan a nemozem sa ani z domu dostat von na prechadzku a ako tak vydim tak tento problem sa nebude nikdy riesit tu nasu "akoze" cestu si opravujem na vlastne naklady aby sa dalo po nej ako tak prejist.
14. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Veríme, že pán poslanec ocení snahu starostu obce a chodí sa mu po novej ceste oveľa oveľa lepšie. Ak by starosta podľahol jeho tlaku na opravu cesty "za obecné peniaze", ktovie ako by to dopadlo. Takto majú obyvatelia ulice urobenú novú cestu v rámci záručnej opravy od zhotoviteľa kanalizácie. Trvalo to síce dlhšiu dobu, ale nakoniec sa to podarilo. Obec na túto opravu nevynaložila zo svojich zdrojov ani euro. Ďakujem všetkým za trpezlivosť.

Mgr. Radomír Brtáň - starosta obce Košeca

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.