Kamerový Systém

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ KVP

Vyriešený
meno
Brano 13. septembra 2014

Rad by som sa opýtal kedy Mestská časť KVP začne s výstavbou kamerového systému pre verejné priestranstvá , obchodné centra , parkoviská a pod ? . Nemyslíte si, žeby to vyriešilo mnohé problémy či už vandalstva , poškodzovania , verejného poriadku a pod ? Ak niesu peniaze, čo je asi hlavná príčina , prečo nieje vyhlásená verejná zbierka , myslím si že ľudia by ju mile radi podporili . Taktiež je vybudovaná Mestská polícia ktorá by tieto kamery mohla obsluhovať prípadne využiť.

18. september 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská časť Košice – Sídlisko KVP začala s výstavbou kamerového monitorovacieho systému pre verejné priestranstvá v jeseni 2013. Projekt kamerového systému vznikol v spolupráci s mestskou i štátnou políciou a bol podporený dotáciou zo štátneho rozpočtu Slovenskej republiky na zabezpečenie úloh prevencie kriminality.

V rámci tohto projektu boli na sídlisku umiestnené a dané do prevádzky dve otočné kamery s nočným videním na bytových domoch Bauerova 8 a Klimkovičova 2.

Postupne sa kamery budú dopĺňať i na ďalšie miesta v súlade s projektom. Financie na zabezpečenie projektu plánujeme i v ďalších rokoch využiť zo štátneho rozpočtu, z vlastných zdrojov a sponzorských príspevkov.

Záznamové zariadenie k týmto kamerám je umiestnené na stanici Mestskej polície – KVP, Cottbuská 36, Košice.


Informácie s fotodokumentáciou nájdete na www.mckvp.sk

Ing. Jana Timková
vedúca oddelenia
podnikateľských činností a informatiky
MÚ MČ Košice - Sídlisko KVP

tel.: 055/7890620
e-mail: jtimkova@mckvp.sk
url: www.mckvp.sk


Ing. Jana Timková
vedúca oddelenia
podnikateľských činností a informatiky
MÚ MČ Košice - Sídlisko KVP
26. september 2014

Bis

Dve kamery za dva roky prace . Smiesne . Niektoré mensie mestečka resp dediny maju niekoľkonásobne viac kamier . Na takto veľké sídlisko je do žalostne málo .

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.