Charkovská-osvetlenie-chýbajúce/nedostatočné

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Dargovských hrdinov

Uzavretý
meno
Veronika 20. septembra 2023

Dobrý deň,chcel by som Vás poprosiť,na detskom ihrisku na Krosnianskej ulici,chýba osvetlenie,akonáhle sa večer zotmie,nieje vidieť na ihrisko aj počas teplých a prázdnin sú deti vonku,no keď je tma nemôžu sa hrať a rodič,nevidí na dieťa. Je veľmi dôležité toto osvetlenie ihriska,vo viacerých prípadoch by to pomohli aj 2.9.2023,by pomohlo,keď nastal incident,kedy chlapec na detskom ihrisku ohrozoval mladšie deti s nožom v ruke. Ďakujem

05. október 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť Košice-Dargovských hrdinov v spolupráci s mestom Košice, resp. Dopravným podnikom mesta Košice ako správcom verejného osvetlenia v meste Košice do budúcna zváži umiestnenie svetelných bodov v predmetnej lokalite detského ihriska.
V zásade však platí, že presvetlenie detských ihrísk vo večerných/nočných hodinách nie je v súlade s účelom ich využívania, ktorý sa týka našich najmenších spoluobčianiek a spoluobčanov, ktorí by mali čas na detskom ihrisku tráviť pod dozorom svojich rodičov a najmä iba počas denného svetla. Realizácia nového verejného osvetlenia má význam predovšetkým na tých miestach, ktoré sú využívané všetkými skupinami obyvateľstva, aj počas večera a noci (okolie obchodov, pešie komunikácie, priechody pre chodcov a pod.)

PhDr. Erik Stiborek
vedúci odd. ŽPVaPČ
Miestny úrad MČ KE-DH

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania