Neposypané schody v okolí ulíc Hemerkova a Húskova

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ KVP

Vyriešený
meno
Peter 11. januára 2016

Všimol som si, že v okolí ulíc Hemerkova a Húskova sú viaceré schodiská neposypané resp. len slabo posypané štrkom. Prvé 4 fotky boli vyfotené pri detskom ihrisku medzi blokmi Hemerkova a Húskova pri ulici Klimkovičovej a zvyšné 4 pri schodisku v okolí Hemerkovej ulice 15. Pravdepodobne nie sú tieto schody jediné s týmto problémom (podobné, hoci je tam menej snehu, som videl aj pri podchodoch pod blokmi na oboch uliciach), ale tieto 2 sa mi zdali najzávažnejšie (okrem toho je hlavne pri tých schodoch pri Hemerkovej 15 opatrnosť namieste aj keď je len čvachtanica, lebo ten asfalt je naliaty tak, že to má menší sklon nadol).

14. január 2016

Peter

Update: rovnaký problém som si všimol aj pri schodoch pri stánku s rýchlym občerstvením HamHam. Tam som ale videl, že štrk už spratali do smetnej bedne pri lampe, hoci z menšieho schodiska o niečo vyššie štrk nespratali. Teraz boli cez týždeň už suché chodníky, ale určite budú ešte mrazy aj sneženie, tak neviem, či teraz odkladajú štrk na neskôr či niečo. Zatiaľ asi platí dávať pozor keď je nasnežené a nechodiť niektorými úsekmi, ak je to možné.
18. január 2016

Odkaz pre starostu kosice1@odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,

Znamená to teda že boli Vami nahlásené schody vyčistené?

Martin Sarvaš, Administrátor odkazprestarostu.sk
18. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
na základe Vášho podnetu, ktorý sa týka posypávania schodov počas zimnej údržby oznamujeme:
- našou snahou je podľa možnosti schody vyčistiť až do asfaltu. Vzhľadom na to, že cez deň boli plusové teploty a v noci mínusové, posyp schodov bol vykonaný zmiešaným materiálom ( štrk + soľ).
Na schodoch pri OC III - Hemerkova bolo zvýšené množstvo posypu odpratali sme iba jeho časť. Zároveň sme požiadali sme dodávateľa, ktorý vykonáva zimnú údržbu o zvýšenú pozornosť pri zabezpečovaní posypu.

Ing. Iveta Ziarková
odd. VDaŽP
21. január 2016

Peter

Pokiaľ ide o schody, tie, ktoré som tu spomenul okrajovo: pri stánku HamHam a pri podchodoch pod blokmi medzi Hemerkovou a Húskovou ulicou, tie sú buď celkom čisté alebo majú dostatočne široké čisté pruhy, kde nie je žiaden sneh ani ľad, teda v podstate vyčistené.

Pokiaľ ide o schody pri detskom ihrisku pri Klimkovičovej (prvé 3 obrázky), tak tam je na schodoch tenká a rozptýlená vrstva snehu, ale asfalt stále vidno a sú dobre schodné, teda nie sú nebezpečné, aj keď je jasné, že človek nemá na schodoch bežať v zime. :)

Rovnaké to je aj na Hemerkovej 15, ale problémom je, ako som písal v pôvodnom príspevku, že ten asfalt je naliaty tak, že to má menší sklon nadol pri rube schodov, ktoré sú mimochodom skôr užšie a nižšie ako pri tom ihrisku na Klimkovičovej (a ako som si neskôr všimol, rovnaké schody sú pri Hemerkovej 3, pričom je na nich hrubšia stlačená vrstva snehu) kvôli čomu sú tie schody mierne nebezpečné, keď nie sú celkom vyčistené. Takže tam je potrebná buď lepšia údržba, alebo rekonštrukcia schodiska.
01. február 2016

Odkaz pre starostu kosice1@odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,

Vzhľadom na to že boli schody posypané je tento podnet vyriešený. Ak chcete upozorniť na zle naliaty asfalt alebo chybnú konštrukciu, musíte vytvoriť nový podnet (pretože upozorňujete na iný problém).

Ďakujeme za spoluprácu

Martin Sarvaš, Administrátor odkazprestarostu.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania