Nevyhovujúce osvetlenie ulíc Košice-Krásna - IVB Na hore

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Košice Krásna

V riešení
meno
Štefan Voronič 06. marca 2018

Žiadam o úpravu osvetlenia, ktoré podľa môjho názoru nespĺňa aktuálne požiadavky na osvetlenie ulice, svetelný smog a šetrnosť k životnému prostrediu. Svietidlá nie sú LED (nízko príkonové), svietivosť pod lampou je nízka, nakoľko lampa svieti do rodinných domov (vodorovne) a do vzduchu (hore) a nie na chodník/cestu a preto si myslím, že je maximálne nevhodná. Kúpiť/nainštalovať v dnešnej dobe takéto svietidlá do nových lámp je podľa mňa na zamyslenie a malo by byť min. v nových lokalitách zakázané Ďakujem za nápravu. Ide o väčšinu ulíc IBV na Hore 1,2,3

06. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Prajem pekný deň,

investorom výstavby verejného osvetlenia v celej lokalite IBV Na hore je firma LF Development, s.r.o. Typ svietidiel bol naprojektovaný podľa stanoviska Útvaru hlavného architekta. Mestská časť Košice - Krásna vyhlásila 9.2.2018 verejné obstarávanie na svetelno - technickú štúdiu verejného osvetlenia, ktorá má preukázať rozsah, typ a podmienky výmeny starých lámp za moderné LED osvetlenia, tak ako to je na IBV Hora III, a v lokalite IBV Záhumnie. Samospráva v Krásnej plánuje na základe výsledkoch verejného obstarávania cez koncesiu vymeniť všetky lampy verejného osvetlenia podobne ako to urobila Mestská časť Pereš.
http://www.kosicekrasna.sk/uradna-tabula/verejne-obstaravanie--zverejnenie-vyziev-v-zmysle-§-117-zvo---09-02-2018


JUDr. Marek Kažimír, starosta
06. marec 2018

Štefan Voronič

Ďakujem za reakciu. Takže ak to správne chápem, osvetlenie ešte nie je prebraté mestskou časťou a dúfam, že to vzhľadom na horeuvedené skutočnosti aj tak zostane. Osobne si myslím, že takéto "nedokončené/nevhodné" projekty by sa nemali preberať... počkáme si na ukončenie "projektu" .
07. marec 2018

Laco Varga

Pripájam sa k žiadosti a netrpezlivo očakávam osadenie moderných svietidiel, ako sú Na Hore III aj Na Hore II a Na Hore I akonáhle to bude možné. Ďakujem.
14. október 2018

Štefan Voronič

Zdravím. Vraciam sa po čase k podnetu... Ako je to pán starosta s týmto osvetlením ? Prevzala to obec, alebo nie ? Ako dopadla štúdia a čo plánuje obec ? Ďakujem
17. október 2018

Odpoveď samosprávy

Prajem pekný deň,

mestská časť zadala firme ROJA, s.r.o vypracovanie svetelno - technickej štúdie, ktoré má preukázať potrebnosť výmeny všetkých svietidiel v Krásnej za moderné a úsporné LED. Zatiaľ nebola dodaná. Po jej dodaní miestny úrad pripraví verejné obstarávanie na dodávateľa rekonštrukcie VO. Termín realizácie: predpoklad rok 2019.

Marek Kažimír, starosta
04. január 2019

Lukáš

Takisto sa pripájam k potrebe riešenie verejného osvetlenia v lokalite Na Hore.
Svieti nám to do okien a "pod lampou je najväčšia tma." Ako bonus, niektoré lampy majú teplú žltú farbu a iné neutrálnu bielu. Akú výbojku mala, takú dala...
Robí to akurát svetelný smog, efekt prakticky nulový. Zbytočne spotrebovaná elektrická energia.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.