Vyvážanie kalu z čov ?

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Košice Krásna

V riešení
meno
Azamat21@gmail.com 06. mája 2018

Priblizne 1 mesiac sa v oblasti IBV Krasna pri jazere siri vyrazny zapach. Problem sme lokalizovali v mieste navazania stavebneho odpadu pri zeleznicnej trati (na banisegu). Do danej lokality sa vyvaza cierna kasovita, silne zapachajuca hmota. Podľa zápachu a konzistencie kašovitej hmoty to vyzerá ako nedostatočne technologicky spracovaný kal z čističky odpadových vôd, alebo vôbec nespracovaných splaškových sedimentov z ČOV.

16. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Mestská časť Košice- Krásna oznamuje obyvateľom Krásnej, a najmä obyvateľom ulíc Golianova, Čechovova, Keldišova a lokality IBV Krásna pri jazere, že v súvislosti s podnetmi vo veci prenikavého zápachu pri štrkovisku je od pondelka 14. mája 2018 zavážanie kalového a obdobného odpadu do tejto lokality pozastavené, a to až do doby prešetrenia nakladania a postupu znehodnocovania takéhoto odpadu príslušným odborom Okresného úradu Košice.

O výsledku šetrenia a ďalšom postupe budeme obyvateľov včas informovať.

www.kosicekrasna.sk/strkovisko---oznam-pre-obyvatelov


JUDr. Marek Kažimír, starosta
27. november 2020

Odpoveď samosprávy

V súvislosti s riešením šírenia inváznych druhov rastlín na neudržiavaných pozemkoch som bola osobne v uvedenej lokalite minulý týždeň. V súčasnosti je prístupová komunikácia k Štrkovisku veľmi znečistená, s vyjazdenými koľajami v blate od nákladných vozidiel, ale bez zápachu. O situácii sme informovali Odbor životného prostredia Okresného úradu v Košiciach.
Kto? Mestská časť, Okresný úrad Košice

Senderáková Ľudmila, Referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice - Krásna
28. november 2020

Fero

Cesta na štrkovisko je urobená písalo sa aj v novinách Krasňančan 3/2020.
Rybári, ale aj záchranné zložky, stratili prístupovú cestu ku štrkovisku. To sa rozhodli zmeniť aktivisti. Provizórna cesta v sume do 500€ sa urobila z betónového recyklátu z Envirocentra za pomoci strojov atď

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.