Pri Hornáde-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Košice Krásna

Vyriešený
meno
Horvath 16. júna 2019

Dobrý deň.
Chcem nahlásiť nefunkcnú odpadovú šachtu na ulici Pri Hornade8A .Po každom lejaku na ulici neodteka voda a cez šachtu umiestnenú pri rodinnom dome 8A vyteká voda s odpadom priamo na dvor tochto rodinného domu a poškodzuje súkromný majetok.Nakoľko vedľajší pozemok bol skoro o meter navýšení zmenil sa odtok vody mimo krajnicu .Chcem Vás poprosiť o nápravu a očakávam odpovede ako zabránite ničeniu súkromného majetku .Odpadova šachta je tiež umiestnená neštandardne časť na súkromnom pozemku podľa môjho názoru bez súhlasu majiteľa . S pozdravom Horvath.

17. jún 2019

Odpoveď samosprávy

V našej Mestskej časti je prevádzkovaná tlaková kanalizácia, ktorá spravuje splašky. Dažďovú vodu nemáme spravovanú kanalizáciou. Mestská časť na niektorých problémových uliciach zriadila odvodňovacie rigoly. Niekde fungujú lepšie, inde horšie. Včera večer a v noci spadlo veľké množstvo intenzívnych zrážok a na Ulici pri Hornáde č. 8 došlo k zaneseniu odvodňovacieho rigolu splavením hliny zo zeleného pásu a nečistôt z ulice. Mestská časť v čo najkratšom čase zabezpečí jeho vyčistenie.

Čo sa týka zriadenia rigolu, väčšinou boli realizované na podnet občanov a ich umiestnenie bolo určené po dohode na mieste, podľa potreby odvodnenia uvedenej lokality.

Senderáková Ľudmila, Referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice Krásna
07. august 2019

Odpoveď samosprávy

Mestská časť zabezpečila čistenie odvodňovacej šachty na prelome júna a júla tohto roku.

Senderáková Ľudmila, referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice Krásna

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania