Zupkova-chodník-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Dargovských hrdinov

V riešení
meno
Ľubomír Štulajter 23. októbra 2019

Ešte jednu vec sa opýtam v súvislosti s prebiehajúcou rekonštrukciou dopravného ihriska. Nad ihriskom medzi Zupkovou 12 a Zupkovou 14 chýba chodník. Problém je to najmä v zime a v daždivých obdobiach. V zime je tento úsek ťažko schodný (najmä keď je ľadom pokrytá štrková plocha pri Zupkovej 12), pričom alternatívna trasa cez ihrisko je v aktuálnom stave (pred rekonštrukciou) tiež často životu nebezpečná. Ja osobne som na vstupe na ihrisko zo strany od Zupkovej 12 už zažil pád, po ktorom som nechápal, ako som ho mohol prežiť bez jedinej zlomeniny.
Druhá alternatíva je prejsť na nepárnu stranu Zupkovej ulice, z ktorej sa však po pár metroch treba opäť vrátiť na párnu. Čo pre školákov v rannej špičke znamená na už aj tak dosť nebezpečnej trase potrebu prejsť cez cestu ešte 2 razy naviac.

28. október 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet, mestská časť odkomunikuje s Magistrátom mesta Košice možnosti riešenia a vybudovania chodníka v lokalite pri dopravnom ihrisku. Po súhlase mesta - vlastník pozemku, pristúpime k spracovaniu projektovej dokumentácie a zapracovaniu finančných prostriedkov do rozpočtu pre samotnú realizáciu.
pekný deň
Jozef Andrejčák
08. september 2022

Ľubomír Štulajter

Dobrý deň, od rekonštrukcie dopravného ihriska prešli 3 roky. Dočkáme sa niekedy toho chodníka?

Medzitým si dcéra na tom štrku stihla zlomiť ruku, potom bolo obdobie lockdownov, keď deti sedeli doma a chodník až tak nechýbal. Ale teraz už pravdepodobne chýbať bude. Niekdajšia náhradná trasa cez ihrisko je nedostupná a tento kvázi chodník je časť jesene a zimy neschodný.

Mám dojem, že som niekde čítal, že sa to má robiť tento rok, ale zatiaľ tam nevidím žiadny pohyb. Namiesto neho sa zrekonštruovali zachovalé schody k pošte, s ktorými okrem pár dní do roka, keď je poľadovica, nebol žiadny problém a pokojne mohli slúžiť ešte ďalších niekoľko rokov.
11. september 2022

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Admin
Odkaz pre starostu
[email protected]
13. september 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p. Štulajter,
chodník v danej lokalite máme naprojektovaný vrátane 6 nových parkovacích miest. Momentálne zatiaľ nemáme stavebné povolenie, nakoľko sme nedostali k celému projektu súhlasné stanovisko z Útvaru hlavného architekta. Pravidelne s nimi komunikujeme a snažíme sa vysvetliť zámer vyplývajúci z reálnej situácie celej lokality ako aj podnetov občanov. Podľa ich informácií by sme mali dostať stanovisko v najbližších dňoch.

Ďakujem a pekný deň
Jozef Andrejčák
14. september 2022

Ľubomír Štulajter

Ďakujem, znie to nádejne, len dúfam, že tie parkovacie miesta nevzniknú legalizáciou dnešného čierneho "parkoviska", na ktoré sa jazdí po chodníku.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania