Križinova-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Košice Krásna

V riešení

Dobrý deň, na Križinovej ulici nám vždy po daždi stojí voda. na ceste a po prejazde autom znečisťuje plot i chodníky a niekedy tú vodu schyta chodec po chodníku. prosím odstranit prípadne urobiť iné riešenie. ďakujem

19. jún 2020

Martin Horvath

asi najmenšia mláka v Krásnej a naviac v slepej uličke
19. jún 2020

Eva Hvozdikova

Pan Horváth nie je to nič príjemné keď Vás s tou vodou ošpliechaju. a aj v slepej ulici bývajú ľudia
19. jún 2020

Odpoveď samosprávy

V Mestskej časti nemáme dažďovú kanalizáciu. Počas daždivých dní sa zrážková voda kumuluje a na miestach kde je to možné, po určitom čase vsiakne. Odvodnenie Križinovej ulice budeme riešiť úpravami v zelenom páse medzi chodníkom a cestou.
Dovoľujeme si ale podotknúť, že množstvo vody na ulici je znásobené vyústením odvodnenia zo striech domov a dvorov obyvateľov Križinovej ulice (je to zrejmé z priloženej foto). V zmysle platnej legislatívy musia obyvatelia spravovať zrážkovú vodu na svojom pozemku! V opačnom prípade budú všetky opatrenia na odvodnenie ulice nedostatočné.
Kto? Mestská časť

Senderáková Ľudmila, Referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice - Krásna
19. jún 2020

Eva Hvozdikova

Ďakujem, poprosila by som aby miestny úrad prípadne príslušný pán poslanec oboznámil majiteľov domov o zákaze vypúšťania dažďovej vody na miestnu komunikáciu. Malo by to väčšiu váhu.
19. jún 2020

Karol Varga

dalo by sa namiesto odvodnenie urobiť tzv. depresiu, cize znizenie plôch okolo cesty a medzi cestou a chdnikom. vysadit tam rastliny a voda by ostala na mieste v tej depresií. zabili by ste dve muchy jednou ranou. mali by ste medzi chdnikom a cestou krasnu zelen a voda by bola na mieste u vas. púšťať ju preč mimo danu oblasť je blbosť, ked príde sucho budete mať prasno. porozmyslajte nad tým, v zahraničí bežná vec ako vodu ponechať na mieste a problém vyriešiť. pekný deň prajem.
20. jún 2020

Marek Kažimír

Karol Varga, myslím si že je to veľmi dobrý nápad, ktorý so zapojením obyvateľov do realizácie výsadby by mohol mať veľkú šancu na úspech. Možno by bolo potrebné porozmýšľať na podobným grantovým programom, aký mala mestská časť Západ. Obyvatelia si mohli vlastnou prácou a s finančnou pomocou samosprávy upraviť okolia svojich bytov a ulíc.
23. jún 2020

Odpoveď samosprávy

V najbližších dňoch tak urobíme.

Senderáková Ľudmila, Referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice - Krásna
07. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Mestská časť listom oboznámila obyvateľov Križinovej ulice aby zvody zo svojich nehnuteľností neodvádzali na miestnu komunikáciu a výpusty odstránili. Mestská časť vykoná kontrolu výpustov v auguste 2020.

Senderáková Ľudmila, Referát výstavby a CO, MÚ MČ Košice - Krásna
07. júl 2020

Eva Hvozdikova

Dakujem
06. august 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

komentár bol odstránený. Chcem diskutujúcich upozorniť na dodržiavanie pravidiel slušného správania, zdržanie sa vulgarizmov a držanie sa vecnej povahy podnetu. Ďalšie príspevky porušujúce pravidlá, prípadne obsahujúce osobné útoky na pracovníkov/čky samosprávy či ostatných diskutujúcich, budú vymazané.

Ďakujem.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
07. august 2020

Filipko Sapara

Eva Hvozdíkova, radšej by som pozeral na svoje svedomie!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania