Havanská-kanalizácia-upchatá

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Sídlisko Ťahanovce

Vyriešený
meno
Lubos Kelbel 26. júna 2020

Dobrý deň.

Chcel by som informovať ohľadom situacie na Havanske 5-7. Kanalizácia je zrejme upchatá nakoľko pri akychkoľvek zrážkach je daždová voda po celej šírke komunikácie a bežne zasahuje na chodník. Hĺbka je zopár centimetrov čo znemožňuje prechod na schodisko smerujúce na zastávku MHD, ako aj vystupovanie, resp. nastupovanie do áut je dosť komplikovane, ako aj samotný prechod chodníkom. Situáciu pretrváva už dlhodobo. S pozdravom Kelbel

26. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Rovnaký podnet sme už dnes ráno mali hlásený telefonicky. Vo veci sme už kontaktovali mesto Košice, ktoré je správcom komunikácie. O riešení Vás budeme informovať.

PhDr. Jaroslav Žďára
Oddelenie rozvoja, dopravy, životného prostredia a vnútornej správy
Miestny úrad mestskej časti Košice Sídlisko-Ťahanovce
01. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dnes bola problematická kanalizácia prečistená, čo by malo výrazne napomôcť predchádzaniu týchto situácií, zároveň však budeme hľadať ďalšie riešenia napr. v podobe alternatívnych vodozádržných opatrení ktoré by napomohli prevencii voči vzniku takýchto situácií.

PhDr. Jaroslav Žďára
Oddelenie rozvoja, dopravy, životného prostredia a vnútornej správy
Miestny úrad mestskej časti Košice Sídlisko-Ťahanovce

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania