Herlianska-semafor-zle nastavený

Zodpovednosť za riešenie: MsÚ Košická Nová Ves

Uzavretý
meno
Patrik Onderko 24. augusta 2020

Semafor sa vypina prilis skoro. Vela ludi este chodi po 20:00 do alebo z lidlu. Pripadne odchadzaju ludia z prace zo shopboxu.

26. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, nastavenie semaforov, resp. nastavenie frekvencie semaforov je mimo kompetencie mestskej časti. Hlavný a najdôležitejší ťah je cesta I. triedy, a jej bezpečnej a plynulej prejazdnosti sú podmienené všetky semafory. Vypínanie a zapínanie semaforov je v kompetencii KDI KE SR., a na základe odporúčania dopravných inžinierov. Môžem kontaktovať dopravného inžiniera, a požiadať o prehodnotenie. Každopádne tvrdenie, že nastavenie semaforov je zlé, je podľa môjho názoru nesprávne. Ďakujem za pochopenie.
08. september 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, nastavenie semaforov, resp. nastavenie frekvencie semaforov je mimo kompetencie mestskej časti. Hlavný a najdôležitejší ťah je cesta I. triedy, a jej bezpečnej a plynulej prejazdnosti sú podmienené všetky semafory. Vypínanie a zapínanie semaforov je v kompetencii KDI KE SR., a na základe odporúčania dopravných inžinierov.
Komunikoval som s dopravným inžinierom, a požiadal som ho o prehodnotenie času vypínania semaforu.
Svetelná signalizácia a jej nastavenie je v kompetencii Krajského dopravného inšpektorátu a správcu svetelnej signalizácie.
Tento podnet bol posunutý kompetentným orgánom a správcovi.

Ďakujem za pochopenie.

Ing. Michal Krcho
starosta MČ Košice- Košická Nová Ves

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania