Voľne pohybujúci sa pes

Zodpovednosť za riešenie: Letanovce

V riešení

Zaslal: Maťka, 18. septembra 2018

Dobrý deň

Už dlhšiu dobu sa po našej obci potuluje bez vôdzky a hlavne bez akéhokoľvek dozoru pes rasy "Nemecký špic".
Je to veľmi nepríjemné keď okolo vás prechádza a vy neviete čo od neho môžete očakávať!

Pokiaľ viem, majiteľ psa je zo zákona povinný zabezpečiť, aby sa zviera volne netulalo!

Týmto vás žiadam o upozornenie majiteľa tohto psa, aby si ho zabezpečil a nenechával ho či už cez deň alebo v noci pobehovať po našej obci bez dozoru!

Ďakujem
Maťa

05. október 2018

Odpoveď samosprávy

Vážený občan,

ďakujeme za Váš podnet, možno aj on dopomôže k tomu, aby sa majiteľ uvedeného psíka zamyslel a pochopil, že porušuje zákon a následne sa môže dopustiť priestupku. Majiteľa psa sme v minulosti už viackrát upozornili na tento problém. Teraz sme ho vyzvali opätovne, aby si zabezpečil pozemok a dvor tak, aby pes nepobehoval voľne po obci. Majiteľ psa nám prisľúbil nápravu.

Dúfame, že sa uvedený podnet vyrieši k Vašej spokojnosti.

S pozdravom,

Mgr. Nikola Zvalená, prednostka obecného úradu

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.