Osadenie vypuklého zrkadla

Zodpovednosť za riešenie: Letanovce

V riešení

Zaslal: Anna, 23. septembra 2018

Prosím preveriť možnosť osadenia vypuklého dopravného zrkadla oproti výjazdu zo Záhradnej ulice. Podľa obyvateľov tejto ulice a tiež občanov, ktorí danou ulicou vychádzajú (či pešo alebo použitím dopravného prostriedku), by bolo možné ľahšie predvídať dopravnú situáciu, pretože z dediny vôbec nie je možné vidieť prichádzajúce autá. Ďakujem

05. október 2018

Odpoveď samosprávy

Vážený občan,

ďakujeme za Váš podnet.

Obec Letanovce plánuje osloviť projektanta Ing. Štefana Labudu zaoberajúceho sa dopravným značením, aby nám ozrejmil, aké sú možnosti v prípade osadenia vypuklého zrkadla.

Podľa Vášho popisu vidíte riziko v momente, keď vychádza auto alebo chodec z ulice Záhradnej a odbočuje doprava, kde nedostatočne vidí vychádzajúce auto zo zastavaného územia obce. Skôr by som videla riziko pri opačnej situácii, keď vychádza auto alebo chodec z ulice Záhradnej a odbočuje doľava, teda do obce a nedostatočne vidí prichádzajúce auto zprava, ktoré ide častokrát rýchlejšie ako je povolená rýchlosť. Oba prípady overíme a o ďalšom priebehu Vás budeme informovať.

S pozdravom,



Mgr. Nikola Zvalená, prednostka obecného úradu
08. október 2018

Anna

Dobrý večer, možno zle uvedený popis dopravnej situácie v podnete. Väčšie riziko kolízie vidím pri vychádzaní auta zo Záhradnej ulice a pri odbočovaní doľava, teda smerom do dediny. Teda nie tak, ako ste to prvotne pochopili z môjho opisu, ale tak, ako ste uviedli nasledovne. Samozrejme prehľadnosť dopravnej situácie je zlá aj pri odbočovaní doprava, teda von z dediny, hlavne pri autách, ktoré absolútne nedodržiavajú povolenú rýchlosť v tomto úseku. A verte mi, je ich dosť.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.