Zatarasená cesta/skládka

Zodpovednosť za riešenie: Letanovce

Vyriešený
meno
Milan Rusnák 20. februára 2019

Prečo je tam zatarasená cesta do Olšavky,alebo je to skládka odpadu?Vie o tom obecný úrad prečo to tak je.

20. február 2019

Milan Rusnák

Slovenského raja,-cyklotrasa-poškodená

Vstupná brána do Slovenského raja.Ak sa tam niekto zraní kto bude za to zodpovedný.A vyzerá to super.Dedina končí pri železničnej stanici za ňou už to obecný úrad nezaujíma.
20. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, Vážený občan.

Cesta do Oľšavky je zatarasená z dôvodu ničenia a znehodnocovania plodín, ktoré sú posadené na pozemkoch v nájme Agro družstva Letanovce a táto prístupová cesta služi ako prístup k poľnému hnojisku, ktoré je vo vlastníctve Agro družstva Letanovce, viď príloha. Bohužiaľ Agro družstvo Letanovce ma veľmi zlú skúsenosť s prechodom motorových vozidiel v tejto lokalite, často krát im zničili značnú časť úrody a ich práca vyšla navnivoč. Nájomca ma právo si chrániť majetok zverený do nájmu. Akým spôsobom si ho chráni, že umiestni zátarasy ako na uvedených fotografiách. Nemáme kompetencie ani právo nariadiť aký druh zátarasy si tam nájomca umiestni.

Ďalej spomínate Cyklotrasu Ukrajinu, kde je ten istý problém, že do uvedenej lokality vstupovali motorové vozidla, avšak už v samotnom názve cyklo je jasné, že je to určené pre cyklistov, nie pre motorové vozidlá. Táto poľná cesta ešte nie je oficiálne cyklotrasou lebo nespĺňa technické parametre. Vstup na túto vozovku je u každého na vlastne riziko a nevyvodzovali by sme akúkoľvek zodpovednosť. Človek je zodpovedný sám za seba. Avšak máte pravdu z estetického hľadiska to nie je najlepšie, ale uvedený účel to spĺňa. Zátarasy sú tam umiestené už dlhodobejšie.

Tvrdenie, že obecný úrad nezaujíma čo je za železničnou stanicou a že dedina končí pri železničnej stanici sa nám z nášho pohľadu nepáči. Keďže sa obec Letanovce v rámci svojich možností a schopností snaží poctivo starať o čistou a rozvoj obce.

S pozdravom,


Mgr. Nikola Zvalená, prednostka obecného úradu
20. február 2019

Martin Toporcer

Pre ochranu pozemkov, a obmedzeniu vjazdu motorových vozidiel navrhujem osadenie rampy p ktorá sa dá obísť pre peších a cykloturistov
25. február 2019

Odpoveď samosprávy

Pri realizácii plánovanej cyklotrasy sa s vybudovaním zátaras počíta, primárne kvôli zamedzeniu jej prípadného využívania motorovými vozidlami. Momentálne sa pracuje na získaní finančných zdrojov pre jej realizáciu.

Mgr. Nikola Zvalená, prednostka obecného úradu
08. júl 2019

Laco Novotny

Sucasna situacia je odrazom nasej kultury, chceme lakat turistov ale pripraveni na to nie sme...a nehovorim o financnej stranke veci...malo by byt v zaujme obce dat to co najskor do takeho stavu, aby navstevnici i domaci nemuseli krutit hlavami, denne tadial prechadza vela ludi v tomto obdobi...Mozem sa spytat ci existuje nejaky rozpocet na osadenie kulturnejsich zataras? Predpokladam ze to nie su naklady v tisicoch eur.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.