Staničná,-cesta-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

Neriešený
meno
Pavol 08. októbra 2019

Dobrý deň, včera som sa bol prejsť do Raja po novej ceste, veľmi ju chválim ale čim skôr by som pridal na razcestí ukrajina spomaľovaci prah z obidvoch strán.
Včera dajaky blazon šiel po tej ceste najmenej 130 km/h, ak by mu cyklista vbehol do cesty tak nema šancu zareagovať. Ďakujem

28. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň vážený občan,
tento podnet je taký rozporuplný,pretože v záhlaví je odkaz na ul.Staničnú ,čo je obecná komunikácia a v názve je spomínaný nejaký výtlk, ale fotografia zobrazuje nejaký spomaľovací prvok, ktorý sa inštaluje na komunikáciach.
Podľa textového obsahu vo Vašom podnete som usúdil,že išlo o problém s dodržiavaním maximálnej povolenej rýchlosti na zrekonštruovanej ceste III.triedy č.3226 Letanovce(táto cesta je v správe kraja )tzv.štátna cesta. Nie je to miestna komunikácia. Upozorňoval som na rôznych fórach na to, že po zrekonštruovaní tejto cesty, ktorá vedia za obcou do lokality Národného parku Slovenský raj , nebudú autá dodržiavať predpísanú rýchlosť v obci a to 50 km.h.
Tento Váš podnet môžeme len preposlať na správcu komunikácie prípadne na ODI(okresný dopravný inšpektorát), ktorým prislúcha takýto stav na ceste III.triedy riešiť.
V prípade opakujúcich sa takýchto situácií,alebo opakujúcich sa podnetov od občanov ,obec bude iniciovať na ODI kontrolu dodržiavania pravidiel cestnej premávky v tomto úseku prípadne umiestnenie spomaľovacích prvkov u správcu komunikácie.

Slavomír Zahornadský-starosta obce

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.