Štúrová,-znečisťovanie-vody

Zodpovednosť za riešenie: Letanovce

Vyriešený
meno
Richard Duľa 12. apríla 2020

Tieto plastové obedáre sme našli v potoku Brusník za našou záhradou (sú aj trochu ďalej). Zaujímalo by nás odkiaľ sa tu dostali... nie je to veľmi pekné.
Ďakujeme za odpoveď

16. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zistili sme ako ste aj predpokladali, že pôvodcom odpadu sú pracovníci firmy Strabag, ktorí opravujú most na ulici Slovenského raja. Obedy si objednávajú tu, kedže sa nemôžu isť stravovať do reštauračného zariadenia kde pred tým chodili, kvôli aktuálnej situácii korona vírusu. Obaly z obedov ukladajú do vreca na odpad. Chyba nastala, že vrece s odpadom nechali pre Veľkonočnými sviatkami pod mostom, vrece roztrhali nejaké zvery a obaly sa dostali do vody.
Kontaktovala som stavby vedúceho, aby v danej veci dávali väčší pozor, aby sa to už neopakovalo. Určite to neurobili úmyselne. Je správne, že ste obaly pozberali. Všetci chceme, aby sme mali v obci pekne a čisto.
Ďakujem za podnet.
S pozdravom,

Mgr. Nikola Zvalená, prednostka obecného úradu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.