Staré Levice-poplatok za odvoz kom. odpadu

Zodpovednosť za riešenie: Levice

Uzavretý
meno
Jaroslav Mercak 19. januára 2021

Dobry den je mozne zvysit poplatok za odvoz komunalneho odpadu z povodnych 25€ v roku 2019 na takmer 40€ na osobu behom roka a pol ved to je nehorazne v tak malom meste ako Levice s tak nizkou urovnou sluzieb odvozu Hamba ze zas len obcan doplaca na cosi co nik nevie v skutocnosti odovodnit

19. január 2021

Miloš

Súhlasím s názorom pána Jaroslava. Zároveň sa chcem kompetentných spýtať, akým spôsobom motivujú občanov k znižovaniu množstva komunálneho odpadu, lebo "motivácia" zvyšovaním cien paušálne pre všetkých je neúčinná. Napríklad ja pravidelne triedim papier, plasty a sklo do predpísaných vriec a platím rovnako ako sused, ktorý všetko bez rozdielu vyhadzuje do smetnej nádoby. U mňa je za mesiac vďaka separácii 1 nádoba komunálneho odpadu, u neho 4.
20. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Kto? odd.finančné; odd. životného prostredia a komunálnych vecí Msú Levice

MsÚ Levice
24. január 2021

Martina

K tejto problematike by bolo zaujímavé vedieť, či je pripravený aspoň časový harmonogram pre zavedenie zberu tzv. Bio-odpadu. V lete je ten zápach okolo kontajnerov neznesiteľný 🤢🤮😷
24. január 2021

Iveta

Dobrý deň. K tejto problematike by bolo tiež vhodné vedieť, dokedy - do akej sumy mieni Mesto zvyšovať poplatok za smeti. Rok 2019 - cca 25 €, rok 2020 - cca 32 €, rok 2021 - cca 40 €. To je už poriadna suma napríklad pre štvorčlennú rodinu. A to v čase, keď už mnohí majú existenčné problémy. A v Odkaze pre starostu sa každý 3-4 podnet týka neporiadku v Našom meste. Takže zvyšovanie polatku neprináša žiadny efekt. Alebo sa s tými peniazmi zle narába. Či ?
25. január 2021

Viktor Sipos

DOBRY DEN, NIE JE MOZNE TAKMER ZDVOJNASOBYT CENU ZA ODPAD POKIAL SA CENY ENERGII, PALIV, PLATOV A OSTATNEHO NEZDVOJNASOBYLI PREDSA !!! TOTO JE CISTA ZLODEJINA NA OBYVATELOCH. A ODMIETAM PLATIT ZA ODVOZ SMETI BEZ ODVOZU, VID STARE LEVICE. PANIKA Z URADU NAM POVEDALA ZE ICH MAME ODNASAT NA ZBERNY DVOR NA MOCHOVSKU ULICU SI Z NAS UPLNU SRANDU PODAKTORI URADNICI ROBIA. KDE SA PODEL ZDRAVI ROZUM PROSIM VAS LEVICANIA, TO SI NAOZAJ NECHAME KAKAT NA HLAVY ???
26. január 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, poplatok za odvoz komunálneho odpadu je stanovený ako paušálny poplatok pre všetkých obyvateľov mesta v platnom VZN č. 151 o miestnych daniach a o miestnom poplatku za komunálny odpad.
Preto všetkým, pretože zákony neumožňujú stanovenie rozdielnych poplatkov v meste, a teda nemôže byť aj tzv. poplatok za množstevný zber a zároveň aj paušálny poplatok. V našom meste nie sú ešte vytvorené podmienky na zavedenie množstevného zberu a to najmä na sídliskách, kde je ukladanie odpadu neadresné. Žiaľ veľa krát sa stávalo, že občania z rodinných domov zapĺňali aj nádoby rozmiestnené na sídlisku. Po zriadení uzamykateľných stojísk na sídliskách budeme bližšie k zavedeniu množstevného zberu, a tak aj k adresnému výpočtu poplatkov na jeden byt.
Poplatok za komunálne odpady sa určuje rok dopredu, a to z predpokladaných množstiev vyprodukovaného odpadu a z aktuálnych cien za odvoz odpadu, ako aj zo zákonom určeného poplatku pre skládky, ktorý sa od roku 2018 zvýšil zo 6 na 18 Euro za tonu. Ani výška poplatku 39,96 Eur na obyvateľa nepokrýva všetky náklady na zber a likvidáciu odpadu a je predpoklad pre jeho zvyšovanie v nasledujúcich rokoch.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.