Plné eco toalety

Zodpovednosť za riešenie: Levice

V riešení
meno
Slávka 07. novembra 2018

Lanová ulica eco toaleta preplnená, sáčky Z vykalmi sa valaju po chodníku. Este vycistene ako stoja neboli.Číslo ktoré je uvedené na toaletách nikto nedviha.

07. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Bol odoslaný na riešenie na odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ.

MsÚ Levice
14. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, nádoby boli hneď 7.11.2018 vyprázdnené a vybavené igelitovými vrecami,
Nádoby na exkrementy pri eco dog staniciach slúžia výlučne pre psie exkrementy, nádoby sa prepĺňajú preto, lebo občania tam odkladajú aj komunálny odpad. Každý, kto psa vedie je povinný (v zmysle zákona č. 282/2002 Z.z.),ak pes znečistí verejné priestranstvo výkalmi, tieto bezprostredne odstrániť a uložiť do smetných nádob na exkrementy. Nádoby sú vyprázdňované minimálne raz týždenne, alebo aj častejšie podľa potreby. Firma prevádzkujúca psie toalety bola upozornená na komunikáciu na telef. číslach uvedených na eco dog staniciach.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice
16. november 2018

J. R. Oppenheimer

Fajn odpoveď, ale možno by stálo za zmienku napísať že mnoho ľudí (napr. deti, málo jazykovo zdatní ľudia, staršie osoby) nevedia po anglicky a možno im nedochádza podľa vizuálu že tie smetné nádoby sú iba pre psíčkarov (teda neviem ako sú označené z predu). A možno je problém aj v tom, že veľké kontajnery na KO sú večne preplnené a človek nemá kam odhodiť napr. PET fľašu.
20. december 2018

Sofia

Ľudia tam častokrát hádžu komunálny odpad možno aj z dôvodu, že na mnohých miestach chýbajú klasické odpadkové koše
06. september 2019

Slávka

Ľanová-kôš-preplnený

opakovane a neustale plny kos ktory neskutocne smrdi. nebavi ma stale im vyvolavat a nahlasovat to.
06. september 2019

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za upozornenie, firma zodpovedná za vyprázdňovanie nádob bola okamžite upovedomená a v priebehu dňa (06.09.2019) budú nádoby na sídliskách Rybníky V a III vyprázdnené.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice
20. október 2019

Zdeno Korman

Ľanová-neporiadok a odpadky-neporiadok vo verejnom priestranstve

Úplne plný kôš na exkrementy na konci Ľanovej ulice.
22. október 2019

Slávka

toto je jeden nekonecny pribeh s kosom od sameho zaciatku. do dnesneho dna stale plne a bordel naookolo. dnes sa mi podarilo tam konecne dovolat. vynasanie ma na starosti mesto aspon tak mi bolo povedane. vsade dookola nadoby vynesene len tento jeden nikdy.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania