Š. Majora-kôš-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Levice

V riešení
meno
Alexandra 01. júla 2019

V poslednej dobe sa začalo ešte viac dbať na životné prostredie a na triedenie odpadu. Naša domácnosť (verím, že nie je jediná) by mile rada odpad separovala, čím by prispela k čistote našej krajiny. No kde separovať? Žiadne koše, žiadne koše na triedenie odpadu. Bolo by možné aspoň do oblasti rodinných domov (nie len pri činžiaky v centre mesta) taktiež umiestniť nádoby na separovanie odpadu? Aspoň tie základné - sklo, plast či papier......Myslím si že by to bolo velmi efektivne. Ďakujem za odpoveď.

01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Kto? odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice

Mestský úrad Levice
01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, už od roku 2004 je v Leviciach realizovaný triedený zber odpadu. V lokalitách s rodinnými domami sa triedenie zabezpečuje do 120 l vriec rôznych farieb (na plasty, sklo a papier). Každá domácnosť v rodinnom dome vždy na začiatku roka obdrží sadu vriec, propagačné materiály a harmonogramy zberu. Okrem toho sa z lokalít s rodinnými domami zabezpečuje aj odvoz bioodpadu. Stačí v termíne podľa harmonogramu vývozu vyložiť vyseparovaný odpad pred rodinný dom. Podrobné informácie sú tiež na stránke mesta Levice https://www.levice.sk/index.php?id_menu=483.
Sme radi, že minimálne 60 % obyvateľov v týchto lokalitách separovaný zber využíva. Tým ostatným stačí sa do zberu zapojiť a prispieť k zvýšeniu vytriedeného množstva odpadu. V lokalitách s rodinnými domami neuvažujeme s rozmiestnením nádob, súčasný systém je vyhovujúci.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice
03. júl 2019

Zuzana Bajzová Juhásová

No teda sucasny system NIE JE VYHOVUJUCI! Pravidelne sa nam stava,ze z troch vylozenych vriec napr. s plastom zoberu len dve, manzel potom telefonuje, nech sa vratia a vysypu aj to tretie, ktore si "nevsimli"....alebo pravidelne zbieram po ulici odpad,ktory z vreca vypadne,ked ho zhodi nejaky okoloiduci alebo vietor rozfuka papiere po ceste...v inych mestach to FUNGUJE A JE VYHOVUJUCE tak,ze KAZDY rodinny dom spolu s nadobou na komun.odpad obdrzi aj nadoby na triedeny odpad a NAVIAC aj na bio odpad...toto by bolo vyhovujuce mila samosprava!!
06. júl 2019

Alexandra

Je veľmi odvážne, čo samospráva tvrdí o aktuálnom systéme separovania odpadu.. Som tiež názoru, že súčasný stav vyhovujúci NIE JE. Taktiež niekoľkokrát sa mi stalo, že som po ulici v okolí domu zbierala odpadky, ktoré vietor poodfukoval a podobne. Vrecia nie sú zrovna to najlepšie riešenie za aké to vy považujete. Prečo v centre mesta sú na každých 2 metroch nádoby na separovanie od výmyslu sveta a mimo centra, v okolí rodinných domov už takáto možnosť nie je? Taktiež si myslím, že je zo strany samosprávy nemilé, že žiada, aby občania skladovali odpadky (plasty, papiere a pod.) vo vreciach celú dobu, kým príde konečne čas a tieto odpadky sa vynesú. Ten odpad zaberá určité miesto..... Ale to v Leviciach už nie je dôležité, hlavne, že sa vrecia rozdajú a tým je problém vyriešený. To je také Levické.. Ale to, aby sme išli dobou vpred a prispievali k čistejšiemu prostrediu, v ktorom mimochodom žijete aj vy, milá samospráva, tak to už je zbytočné lebo vrecia sú to najlepšie, čo nás kedy stretlo.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.