Krátka-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Levice

Vyriešený
meno
Martin Hebert 14. decembra 2019

Dobrý deň. V kocke na ulici Krátka a Južná sa prednedávnom vypílil bez príčiny strom. Strom (konkrétne ihličnan) bol zdravý strom. Nechcem teraz vedieť prečo tomu bolo tak ale aby sa tento priestor dal do poriadku. Navrhoval by som priestor vyčistiť kedže sa tam zateplovalo a vysadiť nový strom. Dopredu ďakujem.

16. december 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Kto? odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice

Mestský úrad Levice
07. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
išlo o plánovaný výrub, ktorý bol uskutočnený po posúdení ekologických a estetických funkcií dreviny, ako aj vplyvov na zdravie človeka. Pri výrube boli dodržané všetky platné právne predpisy. Priestor, na ktorom predmetná drevina rástla, bol vyčistený od odpadkov dňa 19.12.2019. Náhradná výsadba za predmetný strom bola uložená na inej parcele, v súlade s § 48 ods. 1 zákona č. 543/2002 Z. z. o ochrane prírody a krajiny, nakoľko opätovná výsadba stromov na danom mieste by viedla k opakujúcim sa problémom, kvôli ktorým bola drevina vyrúbaná. Na tomto mieste môžu byť vysadené iba krovité dreviny.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice
07. január 2020

Martin Hebert

Ďakujem za vysvetlenie. Týmto je problém teoreticky vyriešený. Ďakujem.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania