Perecká-strom-suchý

Zodpovednosť za riešenie: Levice

V riešení
meno
Dorota Murinova 30. apríla 2020

Dobry den, ked pozeram z balkona bytoveho domu na ul. Perecka 2964/4 chyba mi zelen , okolo bytoveho domu /cinziaku je malo vysadenych stromov, ktore by nielen skraslili prostredie ale by aj okyslicili vzduch medzi cinziakmi. Stromov je na tomto mieste velmi malo . Poprosim Vas ci by bolo mozne vysadit stromy na travnatej ploche ( bol by tu pekny park) a okolo chodnikov? su tu len same parkoviska a plno aut , ktore velmi znecistuju prostredie.

dakujem
Dorota Murinova
Perecka 4

30. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet.
Kto? odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice

MsÚ Levice
11. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, na danú parcelu je navrhnutá početná výsadba podľa projektu s názvom REVITALIZÁCIA VNÚTROBLOKOV V MESTE LEVICE. Konkrétne Vy, z daných uhlov pohľadov ktoré prikladáte, budete mať výhľad na cca 25 ks nových stromov. Predmetné dreviny sa budú vysádzať v rámci udeľovania náhradných výsadieb za vyrúbané stromy právnickými a fyzickými osobami, ako aj mestom Levice. Na výsadbu je už konkrétne udelených prvých 7 ks drevín (5 ks Sorbus aria Magnifica a 2 ks Pinus sylvestris). Povinnosť vysadenia predmetných 7 ks drevín vyplýva z právoplatných rozhodnutí a lehota na ich vysadenie je do konca roka 2023.

odd. životného prostredia a komunálnych vecí MsÚ Levice
12. máj 2020

Gabriel Veličáni

Dobrý deň, Pani Murínová má pravdu, už sme mali námietky ohľadne prázdnych plôch v okolí Pereckej 4 a taktiež chýbajúcich detských ihrísk a relaxačných zón ako lavičky. Boli by sme veľmi radi ak by sa čím skôr začali riešiť problémy aj nášho okolia.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania