Nebezpečné parkovanie áut pred zákrutou

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Neriešený
meno
Pavol 14. júla 2015

Každodenné nebezpečné parkovanie áut tesne pred zákrutou pri obzore. Vodič idúci v smere od stanice má niekedy problém dobrzdiť, ak mu od strelnice vybehne protiidúce auto. Je možné vyriešiť to umiestnením zákazu státia, resp. potiahnutím žltej čiary pred zákrutou?

21. júl 2015

Lukáš

Nie len zlta ciara pred zakrutou, ale na celom useku pred Obzorom. Tie auta tam nemaju co robit.
Parkovanie im ma zebezpecit majitel objketu, kt. tam prenajima priestory prevadzakam. Parkovat by mali v areali. Miesta je tam dost. Ja tiez neparkujem na mesti, ked nakupujem v tecsu. 3 m volneho priestoru pre kazdy smer pri stati. A parkovanim v protismere porusuju vodici zakon znovu.

§ 23, zákon č. 8/2009 Z.z.: (1) Vodič smie zastaviť a stáť len vpravo v smere jazdy v jednom rade a rovnobežne s okrajom cesty, čo najbližšie k okraju cesty a na jednosmernej ceste vpravo i vľavo. Ak nie je ohrozená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, vodič smie v obci zastaviť a stáť kolmo, prípadne šikmo na okraj cesty alebo zastaviť v druhom rade. Pri státí musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre každý smer jazdy. Pri zastavení musí zostať voľný aspoň jeden jazdný pruh široký najmenej 3 m pre oba smery jazdy.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.