Ul. Štúrová - jednosmerka

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Neriešený
meno
Robo 23. septembra 2015

Navrhujem zmeniť dopravné značenie na ul. Štúrovej na jednosmertnú premávku, nakoľko na ulici nie je vybudovaný po celej dĺžke chodník pre chodcov a šírka vozovky bez krajnice je v niektorých miestach užšia ako 3,5 metra , čo vyhovuje na premávku maximálne v jednom smere jazdy. Z tohto dôvodu, že na ulici nie je chodník a cesta je obojsmerná, dochádza premávkou motorových vozidiel k ohrozovaniu chodcov ktorých časť tvoria aj nevidiaci prechádzajúci po ulici do miesta bydliska na sídlisko Hrad a taktiež sú ohrozovaní aj samotní vodiči, ktorí sa musia v obojsmernej premávke riskantne vyhýbať protiidúcim vozidlám. Nakoľko rozšírenie cesty ako aj vybudovanie chodníka je asi hudbou ďalejkej budúcnosti, jednosmerná premávka by v súčasnej dobe tento problém z veľkej časti vyriešila.

05. október 2015

Lukáš

Uplne by stacilo umiestnit hned pri sedrii dopravne znacenie "Obytna zona" kedze je tomu tak aj podla uzemneho planu. V obytnej zone je max. povolena rychlost 20 km/h.
Takze piloti by uz nemuseli robit "riskantne" manevre.
Ak by sa z tohto useku stala jednosmerka, kadial by isli vsetky vozidla? Predpokladam, ze ulicou Pri strelnici, kt. tiez patri do obytnej zony! Stala sa z nej vypadovka na SN. Tiez nie je riadne oznacena dopravnym znacenim "Obytna zona". Na tejto ulici navrhujem umiestnit aj dopravne znacenie "Prejazd zakazany" pretoze kvantum aut (aj nakladnych) sa dolu kopcom rozbehne na 70 - 80 km/h. Pricom (odhliadnuc od toho, ze na ulici sa hraju deti, mamicky kocikuju... lebo na teketo veci sa na SK neprihliada) je cesta na tejto ulici nebezpecna 3x.
1: Krizovatka Stara Hrhovska - Pri strelnici, vodici co idu na zahradky nemaju potrebu dodrziavat pravidlo pravej ruky a nedavaju prednost. V tomto mieste je tiez zvykom ist do protismeru pri vchadzani - vychadzani z ulice.
2:Cesta je zuzena pri Kynologickom klube, kde je k tomu este aj umiestnena branicka, ktora sa otvara smerom do cesty.
3: Cesta zuzena pred zakrutou smerom na Obzor. Tato zakruta je aj neprehladna.

Dalsia uzka nebezpecna zakruta je pri Obzore - bezne ju auta rezu v protismere. O parkovani aut pred Obzorom tu uz bola debata.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania