Zlý stav budovy - otázka na právne odelenie mesta

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Ján 16. februára 2017

Zlý stavebno – technický stav budovy, ktorej neukotvené strešné časti môžu kedykoľvek padnúť do verejného priestranstva cesty a chodníky. Smer staré Ihrisko a cyklistický chodník.

Naozaj je podľa zákona povinnosťou súkromného vlastníka takejto budovy iba vyvesenie oznamu s výzvou ku zvýšenej opatrnosti a nie odstránenie hrozby a nebezpečenstva, ktoré tento stav spôsobuje.

20. február 2017

Ján

Výsadba stromov vadí, ich nelegálny výrub nie??

Už 2 mesiace prebieha úplne nehanebne na Starom Hrisku a v okolí bývalej poľnej cesty na priehradu nerušený a rozsiahly výrub drevín pre niekoho vlastnú spotrebu. Aj napriek upozrneniu mestskej polície a mesta na tento problém sa nič nedeje a každá moja návšteva oblasti dokazuje, že výrub pokračuje nerušene dalej https://www.odkazprestarostu.sk/levoca/podnety/36069/vyrub-drevin-v-areali-stareho-ihriska
01. marec 2017

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za podnet, stav objektu vnímame rovnako negatívne. V súčasnom období pripravujeme potrebnú dokumentáciu, samotná asanácia budovy by sa mala zrealizovať v blízkej budúcnosti.


Ing. Lenka Petrášová
Oddelenie investičnej činnosti, ÚP a ŽP, SÚ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.