Bar na Hermanke

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Viera Vargová 19. júna 2017

Na ul.G.Hermanna sa povolil bar, prevádzka je neoznačená, neidentifikovateľná, výsledok včerajšej dňa 16.6.2017 akože diskotéky, nepovolenej, neoznačenej, je výjazd mestskej polície, každú hodinu po stanovenej hodine nočného kľudu o 22.00hod, dvakrát zásah štátnej polície, ktorá o jednej v noci ochránila a pomohla občanom na tejto ulici konečne sa aj vyspať!
Uverejnené sú zatiaľ len dva zábery dôsledkov, omočená bočná ulica Mäsiarska a len jedna kôpka cigaretových ohorkov, ktorú si musíme pozbierať, pretože sme zodpovední za chodníky pred našimi domami...
Pán primátor, dokedy sa bude porušovať zákon a nariadenia VZN na tejto ulici?

29. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Mestská polícia, v súčinnosti s OO PZ Levoča eviduje od otvorenia tohto baru niekoľko podnetov rušenia nočného kľudu, ako, aj iných deliktov. Hliadkami MsP je dodržiavanie VZN o predajnej a prevádzkovej dobe neustále kontrolované a taktiež je vykonávaný monitoring zamestnancami obsluhy Mestského kamerového systému. V prípade neustálych a opakujúcich sa porušení dodržiavania VZN a nočného kľudu, bude nutné pristúpiť k úprave otváracích hodín na území mesta Levoča a to novelizáciou VZN mesta Levoča.

Mgr. Ján Novák
Náčelník MP
30. jún 2017

Mgr.Matúš Tarauta

a dokedy sa bude porušovať zákon a nariadenia VZN na hradbách, na Schissplatzi a prečo sa k tomu ešte polícia nevyjadrila?
30. jún 2017

Dominik

Pan mgr. Taratuta,vy mate velmi vela kritickych komentarov co pozeram.Zaujimalo by ma kde pracujete ,ked to nie je tajomstvo.
30. jún 2017

Mgr.Matúš Tarauta

pravda nie je kritika.....
30. jún 2017

Dominik

Tak kde pracujete?
16. júl 2017

Mgr.Matúš Tarauta

priamo pod policajnou kamerou, alkoholizmus na verejnosti a znečistovanie verejného priestranstva, bez odozvy polície
29. júl 2017

Viera Vargová

V prípade neustálych a opakujúcich sa porušení dodržiavania VZN a nočného kľudu, bude nutné pristúpiť k úprave otváracích hodín na území mesta Levoča a to novelizáciou VZN mesta Levoča.

Koľko ešte podnetov je nutné k uzavretiu tohto baru, alebo aspoň naplneniu vašej odpovede?
MP sú hlásené dennodenné podnety k zásahu, či už po 20.00h, dokedy je schválená prevádzková doba, alebo po 22.00h , kedy je porušované VZN mesta z roku 2007 §4 prevádzkovateľom?
Ako je sledované a kde je monitorované dodržiavanie prevádzkovej doby neoznačeného baru?.... z auta sa pozrie či sú otvorené okná na prevádzke?
Vrchol sú piatky, kedy sa konajú živelné diskotéky, so súhlasom vedenia mesta a začína sa "žiť" po 22.00h, parkuje sa kdekoľvek, živá hudba hrá nad rámec decibelov, pije sa alkohol na verejnosti, keď už nie je na koho sa obrátiť, len na štátnu políciu?
06. august 2017

Mária Molnárová

Ako dlho ešte? Veď toto je neunosné, aby obyvatelia niektorych ulíc nemohli pokojne cez vikendy v noci spat, kvôli nejakemu pochybnemu baru? To kde sme, ved je to uz na hlavu postavené toto aby sa v bare na Hermanke konala Uzavretá spoločnosť 2x do týždňa ( piatok a sobota), jeden piatok alebo sobota nie sú kľudné. Vykrikovanie, vulgérne a obscénne správanie na verejnosti,hlasná hudba, trúbenie aut, močenie za pilierom smerom na Mäsiarsku ulicu. Mestská polícia to riesi ako? Nijako, prejsť služobným autom okolo baru a skontrolovať situaciu len na oko z vonka nie je nič. Prečo MsP nevykonáva kontroly v tomto bare? Dokedy máme este trpieť toto všetko? Alebo sa nedeje nič preto, lebo majiteľ je romskej narodnosti? To mesto neberie ohlad aj na obyvatelov blízkych ulíc tohto baru? Tolko sťažností podaných, tolko výjazdov a záznamov od štátnej polície a ziadny posun vpred? Ako obyvateľke nášho mesta, ktoré sa všade v okoli prezentuje len v tom najlepšom svetle mi je smutno s toho že sa práve také niečo dovolilo otvorit v obytnej zóne. Trochu empatie zo strany vedenia mesta by tiež neuškodilo, myslím že ani jeden z vyšších postavených by nebol nadšený pravidelnými víkendovími akciami, tu nejde len o dospelych tu ide hlavne aj o naše deti, ktoré cele noci nespia pre hlasitú hudbu, vytrubovanie po uličkách. Pýtam sa dokedy este máme ešte toto všetko znášať?
02. február 2020

Branislav Suja

To nieje bar na hermanke ale na vysokej ulici zrejme ste mysleli streetbar mali tam teraz poslednú diskotéku vraj... Na hermanke je čajovňa a ta nieje problémový podnik práve naopak je to slušný podnik a nikdy tam neboli žiadne problémy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania