Detské ihrisko pre sídliská Pri prameni, Rozvoj, Obzor a okolie

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Uzavretý
meno
Lenka 16. marca 2018

Vyber umiestnenia ihriska Zihadielko na sidlisku Zapad je podla mna nelogicky, nakolko tam pred par rokmi bolo vybudovane celkom nove ihrisko.
Chcem sa opytat, ci nebola absolutne ziadna moznost najst vhodne miesto na sidlisku Pri prameni, nakolko je toto velmi dobre dostupne pre:
- 3 sidliska (Pri prameni, Obzor, Rozvoj) a rodinne domy v okoli,
- 3 skolky (Haina, Hermana, Zeleznicny riadok) a ZS Haina.
V sucasnosti su v tychto lokalitach nenachadza ziaden plnohodnotny priestor pre nase deti. To ihrisko bude samozrejme k dispozicii pre vsetkych, ale ist tam s detmi cez cele mesto je nepredstavitelne a ani s mhd sa tam neda dostat.

11. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Vážení občania,

Ďakujeme Vám za podnety. Od úvodu súťaže Žihadielko sme sa snažili súťaž podporiť, aby sme pre mesto získali významnú investíciu. Už v novembri 2017 sme museli vytýčiť parcelu, ktorá by v prípade úspechu v súťaži bola voľná fyzicky aj technicky. Lidl podmienky jasne stanovil vo svojom manuále. Je potrebné si uvedomiť, že ihrisko Žihadielko je aj vekovo ohraničené s prvkami pre hru do cca 12 rokov. Nie je možné stavať v každej mestskej časti ihriská len pre najmenšie deti. Potrebu budovať multifunkčné ihriská pre mládež sú rovnako dôležité. Mesto Levoča pamätá aj na ostatné mestské časti a práve vďaka Vašej pomoci s hlasovaním za Žihadielko, keďže investíciu Žihadielka znáša z prevažnej časti spoločnosť Lidl, môže Mesto Levoča investovať do ďalších projektov.
Najnovšie nám vyšiel projekt Regenerácia vnútrobloku sídliska Rozvoj. V rámci tohto projektu urobíme: opatrenia na zníženie hluku v urbanizovanom prostredí vysadením vhodných drevín, trávnatých plôch. Osadíme mestské prvky drobnej architektúry: Parkový stôl, parková lavička s opierkou chrbta, parková lavička, kôš na odpad, stojan na bicykle, vešiak na prádlo, informačný panel – virtuálny tréner, fitnes stanica, bedrá/boky, eliptický trenažér, športová lavička pre sed-ľah, švédska rebrina ribstol, zdvojený bežecký trenažér, multifunkčná zostava so šmýkačkou, priestorová preliezačka, závesná hojdačka so sedačkou, hojdačka – myš, hojdačka – Dinosaurus, pieskovisko. Zregenerujeme vnútro bloky sídlisk: je navrhnuté odstránenie existujúcich, časom a užívaním, poškodených spevnených plôch, demontáž pôvodného mobiliáru a príprava podkladu pre nové spevnené plochy. V riešenom území sa vyhotovia nové spevnené plochy a exteriérové dlažby, osadí sa nový mobiliár, nové prvky detského a workoutového ihriska, ako aj nové multifunkčné ihrisko. Zavedieme osobitný manažment dažďovej vody: je navrhnutá nová vsakovacia jama pri multifunkčnom ihrisku.

Postupne samozrejme pripravujeme aj ďalšie projekty pre ostatné mestské časti, napr. rekonštrukciu ihriska na Sídlisku pri prameni, kde by sme chceli zlepšiť dopadové plochy a vymeniť niektoré herné prvky.

JUDr. Lucia Babejová
prednosta MsÚ
13. apríl 2018

Lenka

Toto je presne odpoved, ktoru povazujem za dostacujucu a som rada, ze sa pozitivne zmeny robia aj v inych mestskych castiach a ze aj nase deti a mladez budu mat priestor na svoje aktivity. Mrzi ma, ze som informaciu o tomto investicnom zamere prehliadla, resp. ak doteraz nebola nikde zverejnena, bolo by dobre, aby mesto vhodnym sposobom informovalo nielen o tom, co sa spravilo, ale aj o tom, co je v plane do buducna (samozrejme, ked je to uz v stadiu, ze je to iste tak ako tento schvaleny projekt). Dakujem.
17. júl 2018

Peter Nemec

Zaujímalo by ma na kedy je plánované začatie prác na regenerácii vnútrobloku sídliska rozvoj a ako dlho by to malo trvať.
Ďakujem za odpoveď.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania