Štúrova - kolízne miesto

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Vyriešený
meno
Jana 11. apríla 2018

Vodiči nerešpektujú novo osadenú dopravnu značku "Zákaz státia" pred zúžením na ulici Štúrova, ktorá bola osadená po rekonštrukcii ulice a je osadená i v súvislosti s dopravnou značkou "Prednosť pred protiidúcimi vozidlami".
V zúženom mieste je "záliv", tak aby vozidlá prichádzajúce zo smeru "Pri strelnici" mohli dať prednosť vozdilám prichádzajúcim zo smeru "Poliklinika".
Z dôvodu nerešpektovania značky Zákaz státia , dochádza ku kolíznym situáciám, nakoľko zúžená vzdialenosť je takto predĺžená o ďalších viac ako 10m a tým pádom ohrozenie i chodcov a ničenie nových chodníkov nakoľko sa autá vyhýbajú na nich. V lokalite sa pohybujú často i nevidiaci.
Prosím o riešenie v kooperácii s Mestskou políciou a o zvýšený dohľad v tomto mieste, kým si vodičí zvyknú, že to značnie má svoj význam.

27. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme Vám za podnet.
Štúrova ulica je po rekonštrukcii častejšie kontrolovaná príslušníkmi Mestskej polície a to z dôvodu dodržiavania bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky, hlavne v úseku, kde by mohlo dochádzať ku kolíznym situáciám. Vodiči motorových vozidiel, parkujúci v úseku, kde je to dopravnou značkou zakázané (zákaz státia v úseku 10 m) sú pravidelne upozorňovaní na porušovanie tohto zákazu a Mestská polícia taktiež pristúpila k riešeniu dodržiavania tohto zákazu aj uložením niekoľkých blokových pokút. Aj naďalej Mestská polícia bude dodržiavanie zákazu zastavenia v tomto, ale aj iných úsekoch, kde je to potrebné a k porušovaniu dochádza monitorovat.


Mgr. Ján Novák
náčelník Mestskej polície Levoča
05. september 2018

M4tte0

Tie autá tam stoja stále, a mestskú políciu jakživ nevidno.
Najlepšie, keď je šóra áut pred zúženým miestom, že sa niet kam uhnúť.
Celá cesta Štúrovou ulicou je doslova slalom pomedzi poodstavované autá....
Ak by sa jednalo o ulicu, kde prejde 5 áut za deň, nie je čo riešiť, ale táto je značne frekventovaná.
Predpis 2x3m niekomu niečo hovorí?
Toto nie je normálne, ako sa tu na všetko serie...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania