Venčenie na Schisplatzi

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Uzavretý
meno
Hana 17. septembra 2018

Nepáči sa mi riešenie mesta ohľadom venčenia psov na Schisplatzi. Miesto umiestnenia smetných košov sa osadili ceduľky "Zákaz venčenia" a je "po probléme". Mládež tu narobí oveľa viac neporiadku, ktorý sa mimochodom ani v prírode sám nerozloží. Zároveň neviem ako si vyložiť "zákaz venčenia" - čo znamená venčenie ako také? Poznám "zákaz voľného pohybu psa" aj zákaz vstupu so psom všeobecne (aj na vôdzke) ale venčenie si môže každý vyložiť inak. Veľmi smutné riešenie, ktoré nevyriešilo vôbec nič, ale mesto si môže povedať "vyriešené".

20. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,

ďakujeme za Váš podnet, v lokalite Schiessplatz sme museli pristúpiť k zákazu venčenia psov, nakoľko majitelia psíkov neboli schopní po viacnásobných upozorneniach upratať po svojich miláčikoch. (psie výkaly sú považované v zmysle legislatívy za bežný odpad a je možné ho hádzať do smetného koša na tuhý komunálny odpad).
Momentálne tam ale koše umiestnené nie sú, nakoľko nám tam chýba bežný mobiliár a lavičky. Tento priestor čaká na celkovú rekonštrukciu a následne budú osadené kameninové koše ako na námestí a sídliskách.
Neporiadok po mládeži, ktorý spomínate je už pravidelne čistený skautami a dobrovoľníkmi z Humanitára. Táto lokalita sa aj vďaka ich prispeniu stáva opäť atraktívnou pre vonkajšie voľnočasové aktivity.

S úctou,

JUDr. Babejová Lucia
prednostka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania