Parkovanie kde sa mi len chce?

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Marek 12. októbra 2018

Dobry deň..nejde mi do hlavy jedna vec..na čo my daňovy poplatnici tohto mesta platime za to aby mestka policia robila to čo ma a niekto si parkuje tam kde to nieje povolené ?Prečo pracovníci mestkej polície nehliadkuju cely deň po meste a nerobia to na čo bola tato polícia zriadena? Auta si parkuju kde len im príde ..košicka ulica..ul.Gusta Hermana a pri tzv.gymnazialnom prechode zo strany Planetka je to katastrofa? Nieje zbytočne aby mestka polícia sedela cely den v kancelárii ? Ak maju kompetencie čo ich aj.maju nech riešia priestupky..kolko eur by sa vyzbieralo zo mestkej pokladnice ? Aspon by sme nemuseli platit nekrestanske peniaze napr.za vstup do mesta ak je Magicka Levoča..toto je len moj postreh..
Alebo ide o to,ze nechcu dávať známym pokuty?

16. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Marek,

miesto pred Radnicou nie je parkoviskom a bežne sa na tento účel ani nevyužíva. V prípadoch, ak sú organizované akcie jednotlivo prerokované a odôvodnené je organizátorom povolené státie aj na týchto miestach. Mesto Levoča sa snaží eliminovať povoľovania státí na týchto miestach, ustúpime len v prípade významných spoločenských podujatí ako napr. lekárske dni, oslava 70. výročia slepeckej knižnice, putovné poháre, beh mestom Levoča a podobne. Teda v prípade, že podujatie pomáha k propagácii mesta ako takého ak rozvoju cestovného ruchu.

S úctou,

JUDr. Babejová Lucia
prednostka
16. október 2018

Marek

Dobrý deň..ja akceptujem to čo pisete,ake gro ro všetkého je,ze tam parkuju viac menej skoro kazdy deň..a parkuju tam ľudia,ktory idu len poštu,do okolitých obchodov atd..A nikto teda naša Mestka Polícia nic nerobi..na čo máme zamestnaneho človeka,ktorý sedi za kamerami? Na co máme policajtov ked ich ani cez den nevidieť ?A este jedna otázka ..začína sa rekonštrukcia mesta a su potrebné obchádzky ..v poriadku ..ako chcete vyriešiť problem s ul.Gustava Hermana ? Neustale tam parkuju ludia po oboch strán a je veľa krát problém prejsť a vytočiť sa vozidlom na ul.Mäsiarsku,ked tam su auta priam v križovatke odstavene..nemate o tom vedomosť ? Tak sa treba divať na kamery a posielať pracovníkov mestkej polície na inkriminovane miesto..Ďakujem
19. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Marek,

chápem Vaše rozhorčenie. Pokúsme sa však problém prediskutovať.

Radnica je v zóne s dopravným obmedzením, kde všeobecne platí zákaz parkovania. Parkovať sa smie len na miestach označených ako parkovisko. Tento priestor slúži na parkovanie len výnimočne a pri výnimočných akciách, ktoré sú zároveň reprezentáciou nášho mesta. Mestský kamerový systém tento priestor priebežne monitoruje a v prípade, že tam zaparkuje nejaké vozidlo je zamestnancom kamerového systému vyhodnocované a ďalej spracovávané príslušníkom MsP ako priestupok v doprave v zmysle zákona o priestupkoch. V prípade, že je príslušník MsP v dosahu, rieši dotyčného vodiča ihneď, v opačnom prípade sa priestupcovi zasiela výzva a tento je predvolávaný na útvar MsP za účelom podania vysvetlenia k danému priestupku.

Som rada, že aj na základe podnetu občanov sme vo vedení mesta rozhodli, že sa na vstupe a výstupe pred Radnicou osadia sklopné stĺpiky. Proces obstarania a schvaľovania stĺpikov pamiatkovým úradom je pred nami, prosím o trpezlivosť.

Čo sa týka ulice G. Hermana, áno je pravdou, že po začatí rekonštrukcie Námestia Majstra Pavla, II. etapa vznikli v doprave určité nepredvídateľné problémy, jedným z týchto problémov v cestnej doprave je aj spomenutá ulica, ktorú sme medzi inými dnes prejednali a na návrh Mestskej polície tam bola dnes osadená dopravná značka „zákaz zastavenia“ v úseku po pravej strane, až po križovatku a dodržiavanie tohto zákazu je opäť monitorované Mestským kamerovým systémom. V prílohe zasielam fotografiu aktuálneho stavu na ulici G. Hermana.

S úctou,



JUDr. Babejová Lucia
prednostka

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania