Pri strelnici-chodník-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Tomáš 11. januára 2019

Dobrý deň, v prílohe som žltou farbou označil chodník cca 1km, ktorý je v lete aj zime dosť využívaný. V lete cyklistami v zime bežkármi ale samozrejme aj pešími. Bolo by možne tuto cestičku prejsť krovinorezom alebo mulčovačom? V mieste pod diaľničným mostom (ozn. červeným krúžkom) je vypusť, ktorú by bolo dobré premostiť jednoduchou drevenou lávkou. Zlepšilo by to voľnošportové využitie danej lokality.

23. január 2019

Odpoveď samosprávy

S výnimkou prvých metrov na ul. Pri strelnici vedie celá zvyšná trasa chodníka po pozemkoch, ktoré nie sú vo vlastníctve mesta. Z uvedeného dôvodu mesto nemôže na vlastné náklady zabezpečovať priechodnosť tohto chodníka kosením.

Mgr. Martin Drahomirecký
vedúci odd. majetkového
23. január 2019

Tomáš

A ako by sa to dalo? sa cudujete ze turisti tu neostavaju. a co tu maju robit. Pozriem baziliku a ide dalej. Ani cyklisticke chodniky ani agroturistika. Ako maju mlade rodiny travit volny cas? Co sa planuje pre mladych v Levoci?
28. január 2019

Odpoveď samosprávy

Ide o zaujímavý podnet. Je pravda, že v tejto lokalite mesta skutočne neexistuje žiadna vyspelá voľnočasová alebo športová infraštruktúra. Pritom po ukončení výstavby diaľnice tu ostali veľkorysé prístupové a obslužné komunikácie, ktoré by s trochou snahy mohli byť vyznačené a mohli by tak slúžiť nenáročným cyklistom a peším turistom. Napríklad okruh Levoča – odbočka pri železničnom priecestí pri Starej Levoči –rázcestie Šibeník – Stará hrhovská cesta – Levoča má zaujímavý profil a dĺžku rovných 5 km.

Mgr. Martin Drahomirecký
vedúci odd. majetkového
28. január 2019

Tomáš

aspon ten dreveny mostik pod dialnicnym mostom nejak by sa nedal. nic zlozite drevena lavka pre pesich a cyklistov. Su tam zvodidla ktore sa tazsie preskakuju a potom ta priepust. A hned by bolo lahsie napojenie.
28. január 2019

Tomáš

Chodnik prerušuje vypust pod dialnicnym mostom, tu by bolo dobte postavit dreveny mostik. Hlavne pre cyklistov je to tu nebezpecne, ked sa chodnik konci v priekope.
28. január 2019

Tomáš

vypust

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania