Nový dvor-znečisťovanie-ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Alias 31. januára 2019

V čase vážnej dopravnej nehody, keď bola uzavretá cesta medzi Harichovcami a LE, boli ľudia nútení ísť pešo od autobusu. Cestu im znepríjemňoval príšerný zápach, ktorého pôvodcom bola táto cisterna na poli. Je vôbec v súlade so zákonom vypúšťať tento produkt na zasneženú a zamrznutú pôdu? A čo potom ten následný smrad v celej Levoči?

22. február 2019

Odpoveď samosprávy

V súčasnosti prebieha vyšetrovanie. Orgány činné v trestnom konaní vykonávajú úkony nevyhnutné pri vyšetrovaní daného problému. Vzorky pôdy z poľnohospodárskej činnosti boli odobraté na preskúmanie Ústredným kontrolným a skúšobným ústavom poľnohospodárskym v Bratislave na prešetrenie.

Ing. Alžbeta Pitoráková
odd. investičnej činnosti, územného plánovania a životného prostredia, stavebný úrad
28. apríl 2019

Agáta Karasová-Brnčalová

chcela ,by som vedieť výsledok šetrenia
30. apríl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
10. máj 2019

Miloslav Svoboda

Dobrý den! Jak pokračuje řešení tohoto problému? Prosím o aktuální informace. Dnes ráno (cca 6:00) město opět zamořil neskutečný smrad, nedalo se dýchat, několikrát se mi udělalo na zvracení a nálsedně mě začala bolet hlava (nejedná se o vtip) !! O věci se dlouho ví, dlouho mluví, ale nic se neděje !!
21. máj 2019

Dušana Lazarová

Prosím o zverejnenie výsledkov šetrenia, takto nemôže smrdieť "normálne" hnojenie!!!!
21. máj 2019

Lesnak Miro

Dobrý deň,
Odkaz bol opätovne preposlaný samospráve 30.4.2019. Dnes je 21.5.2019 a žiadna odpoveď.

Prepáčte, ale radi by sme sa dozvedeli výsledky vyšetrovania. Ako dopadol rozbor pôdy?
Tu nehovoríme o odpadkoch pri smetnom koši, prepadnutom chodníku, zle položenom asfalte.. Tento príspevok by si zaslúžil väčšiu pozornosť zo strany mesta.

Ak je pôda kontaminovaná, hovoríme o kompletnom a nenávratnom zamorení okolia Levoče. Nepríjemný zápach stále trvá, čo znamená, že sa v aktivitách, ktoré zápach spôsobujú pokračuje. čím dlhšie budeme otáľať, tým dlhšie sa neidetifikovateľná tekutina (ktorej rozbor nie je zverejnený)bude liať po našich poliach.
21. máj 2019

Zuzana Šilonová

Taktiež prosím o zverejnenie výsledkov vyšetrovania. Ako občan mesta Levoča mám na to právo....
22. máj 2019

Jozef Porebski

Tu asi ine nepomoze len ist pred MsU a vyzvat kompetentnych aby to zacali riesit nie tvarit sa ze to riesia!!!! V Levoci chceme zit ako ludia ist von vyvetrat a nie schovavat sa za oknami lebo vonku sa neda vyjst!!! To naozaj si nik neporadi s jednym podnikatelom?
09. júl 2019

Ján

Aj pol roka po zistení závažného ekologického, zdravotného problému problém pretrváva. Aj dnes 9.7.2019 keď fúka od "hnojenia" sa nedá vetrať pre smrad.To fakt mesto nemá na to aby zjednalo razantne nápravu s arogantným a okolie obťažujúcim podnikateľom? Nedokáže nie len ochrániť svojich obyvateľov i turistov, ale prichádza o to, čím bolo známe - čistým vzduchom, o reputácii nehovoriac. Čo robia orgány životného prostredia? Ako dlho ešte budú obyvatelia obťažovaní, a ohrozovaní na zdraví"podnikateľom"? Čaká mesto, že problém sa časom vyrieši sám, alebo na razantnejší prístup musí vzniknúť ešte väčší problém?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.