Viktora Greschika-trávnatá plocha-vyjazdené koľaje

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Neriešený
meno
Ján 10. marca 2019

Chcem sa spýtať, načo sú osadené kovové stĺpiky na chodníkoch po sídliskách? majú zabrániť viazdu áut na chodníky? pred našou bytovkou je stĺpik č.2 a všetci ho obchádzaju po tráve, dokonca aj autá mesta Levoča, či je to auto na zimnú údržbu chodníkov alebo iné. Proste stĺpiky rozmiestnené bez akéhokoľvek rozmýšľania. Trávnik pred bytovkou už takmer nie je, sú tam obrovské koľaje, všade kopec blata ktorý sa nám nosí do bytovky, Otrasný pohľad na bordel aj zeleň. Zabraňuje sa občanom chodiť k bytovkám, v čom nevidím problém pretože každý z času na čas potrebuje niečo do bytovky priniesť, previesť, zhoršuje sa prístup záchranným zložkám. Osadenie stĺpika č.2 narobilo viac škody ako osohu. Preto sa chcem spýtať kompetentných či sa dá s tým niečo robiť. Odstrániť stĺpik, poprípade presunúť?!

03. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Mestská polícia vidí naďalej opodstatnenie umiestnenia týchto mechanických zábran na chodníky na sídl. Západ, nakoľko bez týchto zariadení nie je možné regulovať pohyb a parkovanie vozidiel na chodníkoch, nakoľko v zmysle Zák. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov, podľa § 52/2 smie vodič stáť na chodníku ak ide o zastavenie alebo státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 m. Umiestnenie Vami uvedeného dopravného zariadenia – stĺpika č. 2 bolo zrealizované na najvhodnejšom mieste z dôvodu, že z jednej strany je stĺp verejného osvetlenia a z druhej strany tvorí prekážku pre obídenie strom. Vodiči vozidiel jazdiaci po verejnej zeleni sa dopúšťajú priestupku podľa § 25, ods. 1 písm. s Zák. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke v znení neskorších predpisov, kde Vami zdokumentovaný vodič bol vyriešený v blokovom konaní, kde bol taktiež informovaný, že pri potrebe doviesť niečo väčšie alebo ťažšie do miesta bydliska, môže kontaktovať hliadku mestskej polície na t.č. 0911 151 159, ktorá mu na potrebný čas odomkne tieto mechanické zábrany a z tohto dôvodu nebude potrebné ich v budúcnosti obchádzať po verejnej zeleni. Hliadky mestskej polície sa v súčasnosti pri obhliadkovej činnosti vo zvýšenej miere venujú monitorovaniu tejto problematiky v danej lokalite.

Mestská polícia Levoča

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania