Lúčna-znečisťovanie-ovzdušia

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení
meno
Barbora Valocková 27. augusta 2019

Dobrý deň,
je nedeľa 17:00 sme s deťmi na záhrade. Odrazu nás vyhnal zápach z hnojenia polí, z ktorého nás rozbolel žalúdok a hlava. Vo vnútri kde sme si vetrali v tom čase, sa tiež dostal ten zápach. Nevieme to presne rozlíšiť ale niečo ako sulfán alebo amoniak. Podľa nás je koncentrácia v ovzduší momentálne neprípustná!!!! Treba to riešiť už len zo zdravotného hľadiska našich najmladších obyvateľov mesta Levoča. Je to na pokutu a zákaz!!! Prosíme o riešenie problému. Nie sú všetko peniaze, treba pozerať aj na zdravie!!! A tento problém netrvá krátko, objavuje sa pravidelne už od jari! Barbora

27. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pani Valocková,

ďakujeme za podnet.

Mesto Levoča začalo vo veci konať už v roku 2018 a to i napriek skutočnosti, že kompetenciu konať v tejto veci majú štátne orgány na úseku ochrany životného prostredia a zdravia obyvateľov. Celé stanovisko v elektronickej forme je sprístupnené na web stránke mesta:

http://www.levoca.sk/?program=51&module_action__0__id_ci=213438

Mesto Levoča prijalo a v časti vybavilo petíciu "Za čistý vzduch v Levoči". Správa o vybavení petície bude prerokovaná v Mestskom zastupiteľstve dňa 28.08.2019 o 10:00 hod.

I naďalej konáme, monitorujeme činnosť podnikateľa a vyvíjame snahu , aby sme v súlade so zákonom mali čistý vzduch.

S úctou,

Lucia Babejová
útvar hlavného kontrolóra

Mestský úrad Levoča
09. september 2019

Monika

Gašpara Haina-znečisťovanie-ovzdušia

Nie sme z Levoče ,no každý deň navštevujú školu moje deti ,niekedy ich vozím ja ,niekedy sestra ,ale už keď vchádzame do Levoče, strašne cítiť smrad ,je to hrozné,keď mi deti hovoria ,mami, nemôžeme si v triede ani vyvetrať ,lebo máme v nej horší smrad ako tam je ,nemôžme sa sústrediť v škole na učenie,lebo je tam teplo,zápach a keď by sme chceli vyvetrať tak je to ešte horšie,dokedy chcete trápiť nielen deti,ale všetkú verejnosť tým ,že im znepríjemňujete život znečisteným ovzduším,kde sú naše zákony ,o dôstojnom živote a čistom ovzduší,neverím ,že neexistuje riešenie,ktorým by ste pomohli nielen nám občanom,turistom ale aj tým pracovníkom,ktorý pracujú v Levoči,je to nemysliteľné aby niekto znepríjemňoval obyvateľom život vylievaním nejakého odpadu,načase zasiahnuť
09. september 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.