Pri likérke-osvetlenie-nefunkčné

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

V riešení

Nefunkcne osvetlenie medzi kovosrotom a zel. stanicou smerom na pilu.

06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.

Ďakujeme za zaslanie podnetu.
Technické služby mesta Levoča neevidujú žiadnu poruchu verejného osvetlenia na miestnej komunikácii Pri likérke. Nefunkčné osvetlenie na fotografii sa nachádza na pozemku vo vlastníctve Slovenskej republiky a v správe Železníc SR. Z uvedeného dôvodu sme kontaktovali správcu daného objektu za účelom odstránenia poruchy.

S pozdravom

Technické služby mesta Levoča

Technické služby mesta Levoča
06. november 2019

Tomáš

Skoda ze občan ma naháňať inštitúcie , aby fungovalo niečo co slúži občanom a zaco platime dane. Preco mesto nevyzve železnicu aby opravila svetla.
18. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dňa 13.11.2019 ŽSR vykonali kontrolu osvetlenia. Predmetné osvetlenie sa nachádza na trati Spišská Nová Ves – Levoča, ktoré bolo vybudované pre potrebu zabezpečiť podmienky bezpečnej organizácie železničnej dopravy vo vyššie uvedenom mieste. V roku 2003 však na uvedenej trati bola osobná vlaková doprava zrušená, pričom osobná vlaková doprava na tejto trati je prevádzkovaná iba počas konania Levočskej púte. Nákladná vlaková doprava je zabezpečená 3 krát do týždňa výlučne v denných hodinách. Za účelom ochrany majetku sú v prevádzke len 3 osvetľovacie stožiare pred výpravnou budovou v ŽST Levoča. Časť miestnej komunikácie je na pozemku KN- E 7244 , LV 1820 v k.ú. Levoča v správe ŽSR. Miestne komunikácie však nie sú v správe ŽSR.

Osvetlenie miestnej komunikácie (Pri likérke), na ktoré poukazujete nie je pre ŽSR v súčasnej dobe potrebné a vzhľadom na povinnosť hospodárne prevádzkovať zariadenia v správe majetku ŽSR je v súčasnej dobe vypnuté. Z tohto dôvodu ŽSR nepovažujú podnet za opodstatnený.

Osvetlenie predmetnej komunikácie je plne v kompetencii správcu komunikácie.

Prajem pekný deň!


Ing. Ľubomír Mitas
Manažér externej komunikácie
18. november 2019

Tomáš

Preco je to uzavrete mal by sa vyjadrit spravca komunikacie teda mesto Levoca a nie si to pohadzovat.
18. november 2019

Tomáš

Admin preco si uzavrel podnet? Spravuje cestu mesto?Ludia chodia do prace po tme. Osadit 2 stlpy a na nich svetlo a vzdusne vedenie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania