Jána Francisciho-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Levoča

Uzavretý
meno
Obcan 11. januára 2020

Je veľmi smutné že ako obyvatelia Levoče, ktorí riadne platíme dane nemáme kde po práci zaparkovať. Týka sa to oblasti sídliska Západ v oblasti novostavby kostola, hlavne v čase omše, kedy drzí účastníci tejto udalosti nerešpektujú ani právo parkovania obyvateľov mestskej bytovky, taktiež blokujú všetky príjazdove cesty, možnosti parkovania, sú arogantní a drzi, obmedzujú vjazd a výjazd už zaparkovanych vozidiel na čele s predstaveným tejto spoločnosti s špz Vt, ktorý parkuje na trávniku a pod. čím dáva príklad ostatným. V tomto prípade si mali zabezpečiť aj parkovanie a nie o hradiť si kostol a obmedzovať ostatných slušných ľudí.

16. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

problém s nedostatkom parkovacích miest sa nevyhol ani danej lokalite, kde po dostavbe kostola v čase slúženia svätých omší môže dochádzať k situáciám, že z dôvodu parkovania väčšieho počtu vozidiel, je nedostatok parkovacích miest pre obyvateľov, bývajúcich v blízkosti kostola. Jedná sa ale o krátkodobé obmedzenia, kde nebol zo strany mestskej polície zaznamenaný problém z prejazdnosťou ulíc v čase konania liturgii.
K veci taktiež chceme uviesť, že pri výstavbe kostola sa vybudovali nové parkovacie miesta o počte 10 až 12 miest, kde v čase mimo konania omší nie sú tieto parkovacie miesta zväčša zaplnené ani na polovicu, takže to evokuje, že je parkovacích miest dostatok.
Mesto Levoča ma zámer toho roku začať s výstavbou dvoch bytových domov na priestranstve medzi bytovým domom Francisciho 30-35 a Levočským potokom s dostatočným počtom parkovacích miest nielen pre obyvateľov nových bytoviek, ale aj pre vodičov z okolitých bytoviek, kde po vybudovaní nových parkovacích miest predpokladáme zlepšenie situácie s parkovaním v danej lokalite.
Mestská polícia bude aj naďalej vykonávať dohľad nad situáciou s parkovaním v danej lokalite a prípadné porušenia dopravných predpisov riešiť v zmysle zákona o priestupkoch.

S pozdravom

Mgr. Peter Petruška
Mestská polícia Levoča

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania