Školská-stĺpik-nadbytočný

Zodpovednosť za riešenie: Liptovský Mikuláš

V riešení

Chceme upozorniť na nevhodné umiestnenie stĺpika so solárnym panelom pre smart priechod pre chodcov. Je umiestnený nešťastne, priamo v strede chodníka pričom neberie ohľad na chodcov a už vôbec nie na vozickarov či zrakovo postihnutých. Určite to ide umiestniť lepšie. ďakujeme

08. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, predmetný stĺp nie je nadbytočný, je súčasťou inteligentného priechodu pre chodcov a je na ňom namontovaný detektor chodcov, ktorý sníma ich pohyb na nástupnej ploche priechodu a dáva podnet na blikanie dopravných gombíkov, ktoré sú umiestnené vo vozovke. Stĺp je umiestnený v rohu tak, aby mohol plniť svoju funkciu a zároveň aby nezavadzal chodcom pri vstupe na priechod pre chodcov.



Gabriel Lengyel, vedúci odboru dopravy MsÚ L. Mikuláš

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.