Ferdiša Kostku-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Malacky

Uzavretý

stale nieje vyriešená pravidelná kontrola parkovania na miestach pre rodičov vo vyhradenom čase. ( pritom tam staci dat kameru zo strany škôlky za par eur pripojenú na dispečing aby bol dôkazový material) pri telefonáte na mestskú políciu pan s dispečingu odmietol poslat hliadku s odôvodnením ze su vsetci na prechodoch.

odbil ma ze mam volat štátnu políciu.... pokial viem štátna policia je na riesenie nudzovych/tiesnovych situacii a nie parkovania.

moj dojem s tohoto celého je ze v riadení polície niekto zlyháva. preco na prechodoch niesu ľudia ktorý vykonávajú verejnoprospešné práce ale policajt? preco ak su tie prechody take problemove nieje tam osadený semafor s časovačom ako dlhodobé riedenie s jednorazovým nákladom a nie každodenné naklady na ľudí (policajtoch) a zároveň obmedzovať ich dostupnosť na bežné ukony?

07. december 2023

Martin Šebo

dobrý deň kedy to bude potvrdená žiadosť?
08. december 2023

Martin Šebo

ďalší den rovnaka situacia zamrznuté okna jasne hovoria ako dlho tam.stoja
09. december 2023

Občan

Naša MsP sa javí ako dobrá iba na papieri... Bohužiaľ, je ich málo, ale aj veľmi často som sa stretol s tými, že vozidlo už odišlo...nie, neodišlo, ale nechcelo sa im to riešiť, lebo je to asi...nebudem rozpisovať... Aj parkovanie na chodníku na zastávke bolo nahlásené, a policajt, ktorý má daný rajón na starostí, také vozidlo nenašiel - mal presné inštrukcie, značku, miesto (prečo ho nenašiel, keď tam stojí denne 10hodín?.... domyslite si..). Kedy bude posilnená hliadka na priestupky v parkovaní?, používanie objektívnej zodpovednosti? dokúpením papučiek?
11. december 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň p. Martin Šebo,
v prvom rade ďakujeme za Váš podnet a kedže sa tento skladá z viacero otázok a tu na takéto obsiahle "debaty" nie je priestor, poprosím Vás, zastavte sa kedykoľvek v pracovnom čase (08.00 - 15.00 h.) na vedení MsP MA a všetko Vám bude vysvetlené. Predídeme zbytočným dopisovaním, fámam, nepodloženým domienkam a vysvetleniam "jedna babka povedala"... Na Vaše dotazy bude priamo a fundovane odpovedané vedením MsP MA.
Tiež nás, že hneď po označení problému navrhujete aj riešenie, ale riešenia musia byť v prvom rade v súlade s platnou legislatívou a bohužiaľ to spravidla nebývajú tie, ktoré sa zdajú najrýchlejšie, najjednoduchšie a najlacnejšie...

p. "Občan" - "Kedy bude posilnená hliadka na priestupky v parkovaní?, používanie objektívnej zodpovednosti?, dokúpením papučiek?
Mestská polícia, má samozrejme oveľa širší záber svojich povinností ako len "parkovanie" a treba brať na zreteľ aj závažnosť a protispoločenskú nebezpečnosť jednotlivých udalostí a v tomto "poradí" bývajú bežne aj riešené (zle parkujúce vozidlo nemôže mať prednosť pred výtržnosťou na námestí, či pred krádežou so zadržaným páchateľom v supermarkete...) čo je logické.
Výhľadovo sa uvažuje o navýšení počtu policajtov (práve teraz prebieha výberové konanie) a bude smerovať k následnému vytvoreniu "dopravnej hliadky", ktorá v tomto smere odbremení bežnú hliadku. Aj zavedením "objektívnej zodpovednosti" sa intenzívne zaoberáme, ale všetko chce svoj čas, technické, personálne a samozrejme finančné zázemie...

S pozdravom a prianím pokojných vianočných sviatkov
Kto? MsP Malacky
Kedy? December 2023

Radovan Glembus - vedúci oddelenia preventívnych aktivít
MsP Malacky
11. december 2023

Martin Šebo

Dobrý deň dakujem za odpoveď, a preco nemôžete uviesť veci na pravú mieru riadnou odpoveďou tu v správe tak aby to mohli čítať vsetci koho to zaujima? ja nemam problem si priznat ak som sa v niečom zmýlil alebo nesprávne vyjadril. Vyprosim si vas pasivne-agresívny komentár/prístup ze rozpravam veci jedna babka povedala.... tym ze korektne a ucelené nereagujte na moje body a neodpovedáte prave vy vytvárate takúto situáciu. okomentoval som situáciu s mojim laickým/občianskym pohľadom na vec a konštatoval som fakty a podal nejake navrhy. Navrh riešenia neznamená jeho priamu realizáciu... je to vec na diskusiu.to ze dnesna legislativa niecomu bráni neznamená ze sa to neda zmenit alebo iniciovat zmenu... chyba Vám "pro-zakaznicky" prístup pomimo dnes som tam nasiel jedno miesto voľné -zvysne boli obsadene dlhodobo parkujucimi cize situacia sa nemeni.
16. december 2023

Občan

ďakujem za odpoveď p. Glembus. Za svojím komentárom si stojím, lebo tak to bolo a aj je. To, že je vás málo, viem. Priority chápem, a vašu odpoveď vnímam ako reálne fakt. Ďakujem za doplnenie odpovedi o budúcom zriadení dopravnej hliadky, ale dúfam že nie jednej.... Ale jednou vetou si dovolím potvrdiť fakt, že hladky častokrát idú okolo "páchateľov" parkovacích priestupkov, no sami od seba ich neriešia.... Nevidím to len ja, ale veľa občanov...
16. december 2023

Martin Grujbár

Podľa posledného mestského zastupiteľstva sa počet príslušníkov MsP navyšovať nebude ! :(

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania