Kláštorné námestie-cesta-neodhrnutá

Zodpovednosť za riešenie: Malacky

V riešení
meno
kovar 08. decembra 2023

chcel by som sa opytat,preco sa nevykonava zimna udrzba v meste.chodniky samy lad,cesty neuhrnute,neposypane.alebo si niekto naozaj mysli,ze pri minus 8 stupnoch staci chodniky posypat solou??pri tej teplote sol uz neucinkuje.neviem ,kto to tam riadi,skor neriadi,ale urcite nema na tom mieste co robit.hroza.
ps :dufam,ze ako mestska policia "aktivne" riesi parkovanie na chodnikoch,bude teraz tiez aktivne riesit chodcov na cestach.

11. december 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, p. Kovár,
Vami zaslaná fotografia je predpokladám zo dňa 6.12. počas spádu snehu. Z toho dôvodu Vám zasielam rozdelenie pracovníkov spoločnosti Tekos na zimnú údržbu z tohoto dňa:

,,Rozdelenie pracovníkov 6.12.2023:

Vonku je všetka použiteľná technika .
Pracovník 1 M25 sypač ,posyp pezinská pravá strana mesta ,domky
Pracovník 2 piaggio sypač radlica - zahorácka ,centrum ,cesta mláceže ,NC
Pracovník 3 Kubota BX261 malá radlica cenrum ,inkubáor,
Pracovník 4 Kubota traktor pluh - pluhovanie, mesto, padzelek, cesta mládeže ,
Pracovník 5 a Pracovník 6 ,Pracovník 7 ručne odhrnutie + posyp - chodníky ,prechody ,schody AFK, zástavky od nádražnej až po dolný kostol ľavá strana
Pracovník 8 ,Pracovník 9 ,Pracovník 10 ručne odhrnutie + posyp -- chodníky ,prechody ,schody AFK, zástavky od nádražnej až po dolný kostol pravá strana
Pracovník 11,Pracovník 12 ručne odhrnutie - prechod slimák ,chodník k nemocnici
Ostatní pracovníci vykonávali bežné pracovné činnosti"

Zimná údržba miestnych komunikácií sa vykonáva za účelom ZMIERNENIA následkov zimy, nie úplného odstránenia snehu a ľadu v celom profile všetkých miestnych komunikácií. Zimná údržba je vykonávaná so zreteľom na technické vybavenie, personálne kapacity a finančné možnosti mesta Malacky a spoločnosti TEKOS. Aj napriek zaradeniu všetkých dostupných pracovníkov a techniky nie je počas spádu snehu možné zabezpečiť okamžitú údržbu všetkých miestnych komunikácií a chodníkov.
Kto? Útvar výstavby a životného prostredia, Tekos Malacky
Kedy? December 2023

Matúš Gelinger
Mesto Malacky
11. december 2023

kovar

dnes uz mame 11.12.2023 a chodniky na "vedlajsich" uliciach neboli doteraz ani posypane ,ani uhrnute.vsak sa to mozno roztopi,ze?dufam,ze rano,ked to je zamrznute ,kompetentny po takychto chodnikoch bez problemov kracaju do prace,obchodov,atd.cize ,ani za 5 dni ste neboli schopny poodhrnat ani ten poobede ciastocne roztopeny sneh.centrum nie su cele malacky,ludia platia rovnake dane ci v centre,alebo na rakarenskej ul.,hlbokej ul,...atd.
11. december 2023

Martin Grujbár

Na Veľkomoravskej sme auto Tekos-u nevideli ani nepamätám. To by tá cesta inak vyzerala - nie čistý ľad (tak ako v celom meste) !!! O nevyvezených odpadkoch už skoro mesiac ani nehovorím. Ale dane treba zvýšiť !!!
11. december 2023

Martin Grujbár

Snežiť začalo od piatku 1.12 a cez vikend už bolo plno snehu. V pondelok 4.12. už boli cesty ak chodníky čistý ľad ! Tekos sa zobudil 6.12 ? Hlavne že pán primátor vymrzol :D
12. december 2023

Marek

Dobry den. Podobne zladovatele boli na tom temer vsetky chodniky na celom Juhu a na celej Tovarenskej ulici - aka je dlha - od krizovatky pri Tescu az po Ikea. Do dnes do rana sa to uz nastastie skoro vsade roztopilo. Aspon ze pocasie nam opat raz pomohlo.
13. december 2023

kovar

p.gelinger ,toto je to vase "za účelom ZMIERNENIA následkov zimy".......realita je uplne fiasko zimnej udrzy v malackach. bohuzial to nie je len zimna udrzba.je to aj kosenie travy,zametanie,odpadky,atd.mimo centra hroza.
15. december 2023

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme opätovne preposlali samospráve.

S pozdravom
Anna Rybáriková
Odkaz pre starostu
[email protected]

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania