Ferdiša Kostku-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Malacky

Vyriešený

historia :
kedze tento problem je neriešený a ignorovany zo strany mestkej policie napriek tomu ze by mohol priniest do rozpoctu peniaze za pokuty podavam to znovu.


problem:
obyvatelia ignorujú časovo vyhradené parkovanie a znemoznuju rodicom zaparkovat na mieste pre nich urcene. každé rano su vsetky miesta obsadene.

na linku mestskej polície uz ani nevolam kedze velmi dobre poznám ich reakciu...

19. január 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v prvom rade ďakujeme za opätovný príspevok a ako sme sa Vám snažili vysvetliť vo Vami podávaných príspevkoch v minulosti, znovu opakujem, že v čase, kedy vozia rodičia deti do materskej školy, všetci príslušníci MsP , ktorí sú v tom čase "velení "do služby, zabezpečujú bezpečnosť detí na prechodoch pre chodcov pri školských zariadeniach. Túto činnosť v tomto čase uprednostňujeme pred riešením priestupkov v rámci parkovania a preto nemôžu vykonávať činnosť inú... Treba si však aj uvedomiť, že riešenie priestupku na konkrétnom mieste si vyžaduje opakovanú prítomnosť hliadky v reálnom čase (čiže v čase, keď sa zabezpečujú priechody pri školách), nakoľko dodatková tabuľka povoľuje "regulované" parkovanie
V tejto súvislosti pre informáciu uvádzam, že na MsP Malacky v súčasnosti prebieha "Výberové konanie na nových príslušníkov MsP Malacky" , čiže plánujeme v najbližšej dobe vytvoriť z novoprijatých príslušníkov mimoriadnu "dopravnú hliadku", ktorá sa aj Vami uvedeným problémom bude môcť zaoberať, nakoľko táto hliadka by nemala chodiť ráno na priechody pre chodcov ku školám(samozrejme, ak nebude výnimočne daná takáto požiadavka). Toto však nie je možné zrealizovať "zo dňa na deň". ˇV súčasnosti žiadna kamera mestského kamerového systému na uvedené miesto nepozerá (nie je teda možnosť riešenia cez MKS) a ďalšiu kameru na tomto mieste umiestňovať nebudeme, nakoľko sa nejedná sa o strategické miesto, teda lokalitu s vyššou koncentráciou páchania trestných činov. Tento príspevok posuniem aj príslušníkom, ktorí majú uvedenú lokalitu vo svojom "rajóne", aby tam zamerali pozornosť počas svojich služieb. Napriek všetkému uvedenému, môžete kedykoľvek pri spozorovaní páchania akéhokoľvek priestupku kontaktovať nielen Mestskú políciu, ale aj Policajný zbor SR (v inkriminovanom čase nezabezpečujú prechody)na ich bezplatnom telefónnom čísle 158.

So želaním úspešného dňa
Kto? MsP Malacky
Kedy? Január 2024

Radovan Glembus - vedúci oddelenia preventívnych aktivít
MsP Malacky
19. január 2024

Martin Šebo

ďakujem za korektnú odpoveď, navrhujem nechať tento podnet v riešení a sledovať situáciu priebežne , rád poskytnem priebežnú aktualizáciu. ak po case dojde k aspon k zlepšeniu situácie urcite to prispeje k celkovej spokojnosti. nezáväzné dotazy z mojej strany: 1. myslíte ze prevencia v style zanechania odkazu/letaku msp hliadkou priebezne, by napomohlo prevencii a vystrahe a uvedomeniu si obcanov aby nekonali v rozpore s predpismi? 2. co je potrebné a možné spraviť aby dane miesta boli vyhradené pre návštevníkov materskej školy?
22. január 2024

Iris

Vivat, Malackí dôchodcovia :-)
Dôchodcovia v Malackách dohliadajú na školákov na priechodoch
26. január 2024

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v rámci výkonu služieb v tomto týždni bolo vykonaných päť kontrol v uvedenej lokalite a na zle parkujúce vozidlá boli založené technické zariadenia na zabránenie odjazdu vozidiel("papuče") 3 kusy.
Vodiči týchto vozidiel boli poučení, bol im vysvetlený význam tam umiestnenej dopravnej značky a dodatkovej tabuľky pod ňou a bolo im uložené "napomenutie". Všetci napomenutí vodiči, prisľúbili nápravu.
V tomto trende "náhodných pravidelných kontrol" budeme pokračovať v rámci bežného výkonu služby a v budúcnosti bežnú hliadku nahradí hliadka dopravná.

PS: ...a na koniec "dobre mienená rada" ...chcel by som upozorniť všetkých tam parkujúcich vodičov, aby si dôkladne pozreli dopravné značenie (dopr. značku ) a dôsledne naštudovali jej význam a hlavne význam dodatkovej tabuľky pod značkou...
... aby v budúcnosti neboli prekvapení z možných sankcií v prípade zlého výkladu významu dopravného značenia...

Pekný deň prajem,
Kto? MsP Malacky
Kedy? Január 2024

Radovan Glembus - vedúci oddelenia preventívnych aktivít
MsP Malacky

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania