Záhorácka-parcela v zlom stave

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Monika 11. apríla 2019

Dobrý deň,

chcem pekne poprosiť mesto o vyjadrenie aký posun nastal v tomto probléme. Skoro som zinfarktovala keď mi odťial vybehol potkan rovno pod nohy. Miesto je nebezpečné, oplotenie zbúrané, odpadky, burina a veĺké diery s potkanmi.
Viem že tam boli spory a zaujímalo by ako aj mňa aj veľkú časť Malačanov kam sa tento prípad posúva. Miesto je fakt v katastrofálnom stave a je hanbou centra mesta, je mi úprimne ľúto ľudí čo žijú v okolí a toto denne majú pod oknami a celkovo či ľudia čakajú na autobus alebo len prechádzajú.

Ďakujem a príjemný zvyšok dňa.

12. apríl 2019

roman

bohuzial ,je to spor-problem medzi rihom a fajtakom.....
12. apríl 2019

Monika

Roman o spore viem, aj že to jedno OZ-tko pred cca rokom vyčistilo a odvtedy sa to nikam nehýbe (navonok) teda keď nepočítam potkany, prevalené oplotenie,odpad či burinu.

Práve preto som po roku tento problém ,,otvorila,, aby sme sa dozvedeli aký posun, riešenia, návrhy v tomto konkrétom probléme po roku nastali, či prišlo k nejakej dohode medzi oboma stranami alebo to zostane ďalšie roky takto.

Kedy sa miesto dalo aspoň oplotiť, obtiahnuť plachtou, viem že to problém nerieši ale aspoň by to malo dočasne o kúsok lepší dojem pre všetkých.
13. apríl 2019

roman

bohuzial ,co ja viem,riesenie je v nedohladne.....nik z tej dvojice sa nepovzniesol nad svoje ego.
mali tam byt obchody a na poschodi par bytov,teraz uz nie je nic aktualne,a nie su ani peniaze...
17. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Majiteľ pozemku bude vyzvaný na riešenie vzniknutej situácie.

Gabriela Bedard
MsÚ
24. máj 2019

Monika

Dobrý deň, koľko dní má prosím majiteľ na nápravu stavu od odoslania vyzvania na vyriešenie situácie?

Ďakujem.
26. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
opätovne sme kontaktovali samosprávu s prosbou o odpoveď resp. aktualizáciu stavu riešenia problému.
S pozdravom
Administrátorka portálu
18. jún 2019

Monika

Dobrý deň,
dnes som išla po dlhšej dobe okolo a oplotenie sa odstránilo a posunulo do boku, burina je tam vyrastená už po kolená.

Ako mňa aj väčšinu Malačanov čo tu žijeme zaujíma kam a či vôbec sa tento prípad posúva.
Ďakujem pekne.
19. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
opätovne sme kontaktovali samosprávu s prosbou o odpoveď resp. aktualizáciu stavu riešenia problému.
S pozdravom
Administrátorka portálu
19. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Zástupcovia mesta sa dohodli s majiteľom na riešení opravy chodníka v priebehu mesiacov jún/júl a úpravy trávnatej plochy na tomto pozemku.
19. jún 2019

roman

je zaujimave ,ze mesto vyzyva vlastnika aby si to pokosil ,urobil poriadok.....ale same mesto to nerobi,nekosi,a o poriadku v niektorych lokalitach ani nehovorim,vid .oblast riadok,parky nepokosene,metrova zelina,odpadky,zvysky zimneho posypu,parkovysko pred nemocnicou-este stare listie z jesene ,atd.....
keby ten pozemok bol v lokalite riadok a nie v centre,ani pes by po tom nestekol.....
27. júl 2019

Monika

Tak dohodli sa či nedohodli, burina prerastá, chodník sa ďalej prepadáva.
27. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet sme preposlali samospráve s prosbou o aktualizáciu stavu riešenia.
S pozdravom
Administrátorka portálu
13. august 2019

Jozef

Ak je majiteľ pozemku v spore s mestom, tak logicky nebude reagovať na výzvy mesta, aby vykonal nápravu. Toto je úplne nezmyselná snaha mesta. Je to aj veľká hanba mesta, že pozemok nedokáže ani riadne oplotiť bezpečným spôsobom. A nútenú zabezpečiť deratizáciu na súkromnom pozemku. Či toto má "zas" riešiť občan cez ministerstvo životného prostredia aby sa veci pohli?
14. august 2019

Odpoveď samosprávy

Nakoľko majiteľ pozemku pri Slovakii do dnešného dňa nereagoval na výzvu mestského úradu, bola postúpená sťažnosť na okresný úrad v Malackách - odbor starostlivosti o životné prostredie.

Gabriela Bedard
MsÚ
12. október 2019

Monika

Dobrý deň,

prosím bolo by možné aspoň bezpečné oplotenie pozemku a prekrytie nejakou plentou?
15. október 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet s vašou otázkou sme preposlali samospráve.
S pozdravom
Administrátorka portálu
19. november 2019

Monika

Prosím o opätovné preposlanie samospráve s prosbou aspoň o vyjadrenie či sa problém o kúsok pohol v riešení.
21. november 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
ppodnet sme preposlali samospráve.
S pozdravom
Administrátorka portálu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania