Námestie mieru-trávnatá plocha-vyschnutá

Zodpovednosť za riešenie: Moldava

Vyriešený
meno
Štefan 03. júna 2021

Dobrý deň.
Mnohí alergici trpia kvôli tomu, že sa pokosená tráva nechá na svojom mieste schnúť, resp. hniť (lebo ak sa tráva neobracia, tak hnije). Prosím zodpovedných, aby trávu zbierali a odniesli mimo obývaného územia, resp. na skládku. nehovoriac o estetickej stránke a o nebezpečenstve vzniku požiaru.
V mnohých metropolách je práve trend ponechávať trávu rásť a takto vytvárať tzv. lúčne polia a zároveň to napomáha k zlepšeniu klímy a ochladzovaniu okolitého vzduchu.
Ďakujem.

04. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Ďakujeme za Váš podnet- považujeme ho za opodstatnený a mesto sa ním intenzívne zaoberá.
Problémom bolo uskladnenie veľkého množstva pokosenej trávy po mimoriadne daždivom mesiaci, na uskladnenie ktorého už mesto nemalo kapacitu na zbernom dvore. Dnes 4.6. 2021 bola podpísaná zmluva s bioplynovou stanicou, kam sa zelený odpad z kosenia bude v nasledujúcom období vyvážať bez medziskládkovania na zbernom dvore- čo vyrieši väčšiu časť problému.
Ďakujeme aj za Váš ďalší námet. Vytváranie lúčnych polí je v súčasnosti mediálne veľmi popularizovaná aktivita, má však svoje obmedzenia . Aj udržiavané lúčne porasty vo voľnej prírode sa kosia alebo spásajú a neudržiavané zase vytvárajú na jeseň zhluky suchej trávy, ktoré vo voľnej prírode neškodia. V zastavanom a frekventovanom území tesne pod balkónmi panelákov sú však nevhodné priam nebezpečné. V letnom období kvôli hmyzu a kliešťom a ak by zostali nekosené, tak na jeseň a na jar kvôli požiarom. Skúsenosti z iných miest však budeme monitorovať a môžeme o nich uvažovať ako o alternatíve pre niektoré iné lokality v meste- ak sa časom inde osvedčia.

Ing. Oliver Kovács- vedúci oddelenia odpadového hospodárstva

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania