Okružná-znečistený chodník

Zodpovednosť za riešenie: Moldava

Vyriešený
meno
Monika Vargová 31. júla 2023

Dobrý deň,
Okružná ulica - konkrétne ide o neokosenú trávu, veľké množstvo smetia na ulici a prítomnosť ľudských výkalov
Neokosená ulica nielenže vyzerá neporiadne, ale môže sa stať útočiskom pre hlodavce.
Okrem toho je tu neprípustné množstvo smetia, ktoré vedie k ponižujúcemu dojmu mesta a negatívne ovplyvňuje životné prostredie.
Najviac ohavnou záležitosťou je však prítomnosť ľudských výkalov. Tento neprípustný a nehygienický jav nás všetkých zarmucuje a je hanbou pre naše mesto.
Prosím, zvýšte dohľad na tejto ulici a zabezpečte pravidelné kosenie, dôkladné čistenie tak, aby sa táto situácia zlepšila. Je to neustále sa opakujúci problém, ktorý je treba akútne riešiť.

Ďakujem vám za pochopenie a rýchlu akciu v tejto záležitosti.

11. august 2023

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Váš opodstatnený podnet bol doručený oddeleniu správy zelene Mestského úradu a dňa 2.8.2023 bola Okružná ulica vykosená a vyčistená. Problém s kosením v tomto roku je spôsobený nedostatkom zamestnancov, nakoľko po minulé roky sa na čistení mesta podieľalo aj 40 ľudí z Úradu práce na vykonávanie tzv. aktivačných prác, ktorých v tomto roku štát neposkytol. Súhlasime s vami aj v ostatných kritických postrehoch ( neustále znečisťovanie, výkaly) avšak žiaľ, nie je v možnostiach mesta takémuto správaniu neprispôsobivých jedincov celkom zabrániť. V tomto bode očakávame väčšiu angažovanosť aj občanov mesta a hlásenie všetkých väčších priestupkov na mestskú políciu hneď ako sa stanú- nie až následne, pretože iba tak možno účinne zasiahnúť.
Kto? Ludovít Harsanyi - vedúci oddelenia správy mestskej zelene

PhDr. Jana Kovácsová - mediálne oddelenie, Mestský úrad Moldava nad Bodvou

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania