Nová-cesta-poškodená dlažba

Zodpovednosť za riešenie: Moldava

V riešení
meno
Štefan 30. marca 2020

Dobrý deň.
V minulom roku som poukázal na nedokončené parkoviská na ulici Nová, ktoré boli poškodené pri asfaltovaní novej cesty. Dostala sa mi odpoveď, že parkovacie miesta sa dokončia v druhej etape, ktorá začne v jarných mesiacoch tohto roku.
Uvedomujem si obtiažnosť situácie kvôli opatreniam proti šíreniu vírusu Covid-19. O to viac je potom nepochopiteľné, že sa mesto púšťa do nových projektov, napr. pri riešení tržnice pri inkubátorovom dome a v rozpracovaných projektoch sa nepokračuje.

31. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň pán Štefan.
Pandémia koronavírusu skomplikovala situáciu nielen v Moldave, ale možno povedať, že na celom svete a iste viete, že prevažna väčšina plánov zastala v polceste a nie sú dokončené. Parkovisko na Novej ulici sa malo realizovať z vlastných zdrojov mesta, ktoré sa teraz nevyhnutne používajú opatrenia a dôsledky pandémie. Trhovisko sa však realizuje z tzv. mimorozpočtových zdrojov mesta- z projektu- a financie naň sú striktne viazané na tento účel a na žiadny iný ho nemožno použiť- ani v mimoriadnej situácii. Viac informácii nájdete tu: https://www.moldava.sk/sk/investicna-vystavba-stranky/trhovisko-encs-encsi-piacter/
Z uvedeného dôvodu sa v tejto a iných zazmluvnených investíciách pokračuje, nové
sa však zatiaľ nezačínajú.

PhDr. Jana Kovácsová, odbor masmediálnej komunikácie, Mestský úrad Moldava nad Bodvou

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania