Nebezpečný prístup k ZŠ a MŠ

Zodpovednosť za riešenie: Myjava

Vyriešený

obmedzený a nebezpečný prístup k Základnej škole s Materskou školou, nielen pre žiakov ale i pre akékoľvek záchranné služby. Turá Lúka 8:00hod 11.11.2015

11. november 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Ako sme už písali aj cez iné komunikačné kanály, tento problém, ktorého zodpovednosť je na bedrách investora a dodávateľa prác v Turej Lúke, bol preberaný na pondelkovej porade 9. 11. 2015. Okrem iného sa má zohnať umývacie auto s tryskami na údržbu znečistených komunikácií, ide aj ďalšie písomné upozornenie na nedostatky s čistením a úpravu pracovného režimu najmä počas príchodov detí do školy a škôlky, aby sa eliminovali situácie, akú popisuje aj Váš podnet, Správa majetku má vypomôcť aj s aktivačnými pracovníkmi pri čistení chodníkov - čo už aj začali robiť a takisto má mať mestská polícia v tomto období vždy ráno hliadku v okolí ZŠ s MŠ Turá Lúka. Situácia s prácami na rieke sa na mestskom úrade rieši prakticky denne, čo sťažuje fakt, že samospráva do tohto procesu vstupuje ako tretia strana, keďže realizovaná akcia je v kompetencií Slovenského vodohospodárskeho podniku a jeho dodávateľov prác.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
11. november 2015

Odpoveď samosprávy

Ešte doplnenie. Dnes bol kontrolný deň a samospráva požadovala uviesť v zápise, aby minimálne v čase od 7.30 do 8.00 h nebola pred areálom školy žiadna stavebná technika či nákladné autá a tiež aby bolo čistenie ulíc zabezpečované nepretržite.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
05. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Vzhľadom na ukončenie stavebných prác v decembri 2015 konštatujem, že problém s technikou pri vstupe do ZŠ s MŠ Turá Lúka sa už nebude opakovať a podnet možno považovať za vyriešený. Ďakujeme za vašu trpezlivosť!

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.