Znečistená autobusová zastávka

Zodpovednosť za riešenie: Myjava

Vyriešený

Zaslal: Lýdia Varsíková, 09. decembra 2015

Dobrý deň, rada by som upozornila na znečistenú autobusovú zastávku Turá Lúka časť Ďurišov mlyn smerom od Myjavy. V tejto časti lesa momentálne prebieha ťažba dreva a tesne pri zastávke je skládka dreva: Z tejto skládky pracovníci vyvážajú drevo priamo cez zastávku, pričom pri tomto mokrom počasí znečisťujú zastávku blatom. Takže keď čakáme na autobus buď stojíme po členky v blate alebo stojíme priamo na hlavnej ceste. Myslím si že čakať na autobus priamo na hlavnej, dosť frekventovanej ceste a často aj s malými deťmi je veľmi nebezpečné. Ale ani čakať po členky v blate nie je práve "výhra".

17. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Ďakujem za podnet, skúsim preveriť možné riešenia vzniknutej situácie.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
17. december 2015

Lýdia Varsíková

Momentálne je na zastávke navozená kamenná drť, akože na prekrytie blata, ale kedže ťažba pokračuje ďalej a drevo je naukladané takmer až na zastávke, je už aj na kameňoch vyvlážené blato. Takže je to teraz zmes kameňov a balvanov blata, čo je tuším ešte horšie.
22. december 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem.

Firma realizujúca ťažbu dreva bude informovaná, aby autobusovú zastávku dala do pôvodného stavu.


Tomáš Marek, Mestský úrad Myjava
11. júl 2016

Odpoveď samosprávy

AKTUALIZÁCIA:

Podľa informácií z Oddelenia výstavby a živ. prostredia by mala byť na vami popisované miesto umiestnená krytá zastávka - podobne, ako na druhej strane. No musíme počkať na skončenie ťažby dreva, aby ju lesné mechanizmy hneď nezničili.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
21. apríl 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Ospravedlňujem sa, že tu tento podnet stále "svieti" v riešení, ale predmetné územie pri autobusovej zastávke bolo už viackrát spevnené navezením kameňa. Ďalšie prípadné úpravy budú možné - ako je uvedené - po skončení činností súvisiacich s ťažbou dreva.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.