Vjazd do domu

Zodpovednosť za riešenie: Myjava

V riešení
meno
Obcan 20. júla 2018

Dobrý deň, k nášmu domu vedie prijazdova cesta ktorá patrí mestu, ale je nám umožňené tadiaľ prechádzať na náš pozemok autom, nakoľko nie je iná možnosť ako by sme sa dostali na pozemok autom. Táto cesta vedie poza DHZ Turá lúka. Lenže pravidelne sa stáva, že sa nemôžeme dostať na pozemok/ z pozemku kvôli autám ktoré tam parkujú. Či už sú to autá hasičov alebo rodičov, ktorí si idú vyzdvihnúť deti zo škôlky.
Bolo by možné , prosím, umiestniť na toto miesto dopravnú značku?

23. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Ďakujem Vám za informáciu. Hneď som ju odovzdal vedeniu mesta i kolegom z Oddelenia výstavby a živ. prostredia, aby mi poskytli potrebné informácie, ako je možné vzniknutú situáciu riešiť.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
08. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Oddelenie výstavby a živ. prostredia preverilo Vami popisovanú situáciu a zistenia sú nasledovné:

- Zatiaľ tu neexistuje žiadny nárok na prejazd. Je to pozemok mesta bez vecného bremena, na ktorom sa nachádza len takpovediac zaužívaná poľná cesta.
- Keďže máte ohlásenú rekonštrukciu rodinného domu, mali by ste riešiť aj vstup na pozemok od hlavnej cesty.
- V budúcnosti sa plánuje v tomto území riešiť parkovanie pre hasičov len pri požiarnej zbrojnici a parkovanie pre školu, škôlku na druhej strane rieky, teda priamo pri škole.

Vzhľadom na tieto skutočnosti by bolo vhodné riešiť stavebnú a pozemkovú problematiku priamo s Oddelením výstavby a živ. prostredia a tiež s Oddelením majetku a prevádzky úradu.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
08. august 2018

Obcan

Pri kúpe domu nám bolo povedané že je medzi mestom a hasičami dohoda že tadiaľ môžme chodiť autom na pozemok. V rámci rekonštrukcie máme v pláne riešiť vjazd na pozemok z hlavnej cesty. Ale nakoľko zatiaľ máme možnosť prejazdu len zozadu , a stále sa tam niečo robí, tak mi vysvetlite , ako máme dostať materiál na/z pozemku keď zatiaľ nie je iný prístup. A hlavne v piatok keď v škole majú skúšku nejaký hudobníci !!!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.