Zeleň,skládky bio odpadu,neodpratané lístie

Zodpovednosť za riešenie: Myjava

V riešení
meno
Gabriela Blahušová 13. novembra 2018

Na Dolná štvrť neodpratané lístie na ceste,chodníku pod stromami.Okolo potoku spadnuté stromy,čo ich obžral bobor.Skládka bio odpadu pri oplotení kontajnerov pri potoku.Stromy v parčíku nahnuté pod lístím exkrementy od bezdomovcov pri kríkoch a zvierat aj odpad ktorý tam zanechajú bezdomovci vysedávajúci a popíjajúci alkol.Pri koší pre exkrementy od psíkov žiadne sáčky pre exkrementy.Ak má majiteľ platiť 50€ za psíka,tak si myslím že by prináležalo i za to niečo mať aspoň ako sú sáčky pre exkrementy,tak to funguje aj v zahraničí.

15. november 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Všetky tieto záležitostí sú a budú riešené. Či už ide o popadané lístie, bobrom poškodené stromy, bioodpad... Aktivační pracovníci takisto každý týždeň čistia ulice mesta aj od odpadkov, ktoré tam zanechávajú ľudia bez domova. Váš podnet odovzdáme na vedomie Správe majetku mesta Myjava i na Oddelenie výstavby a živ. prostredia, aby ho preverili. O vreckách na psie exkrementy zatiaľ samospráva neuvažuje.

Mgr. Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
16. november 2018

Gabriela Blahušová

Nie je pravdou,že na Dolnej štvrti čistia toto aktivačný pracovníci.Čistia to ľudia čo bývajú v dome 6 a 8 na Dolnej štvrti.Hrabú lísie okolia domu,zametajú parkovisko a zbierajú odpadky zanechané ľuďmi bez domova i keď pri lavičkách majú odpadkové koše,hadžu odpad na zem.Pri odvoze odpadu kontajnerov,čo sú kartóny mimo kontajnerov tam moknú pokým niekto z menovaných domov kartóny nepotrhá a nehodí do kontajnera.V priestore pri kontajnery prespávajú i ľudia bez domova v noci Cesta je stále znečistená opadaným so stromov a včera odviezli popadané stromy obžraté bobrami,ale jeden strom nechali spadnutý pri prašáku a i tento strom i s iným odpadom niekto z menovaných domov odniesol k stienke pri kontajneroch.
06. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň želám!

Podľa informácii zo Správy majetku mesta Myjava boli tak skládka bioodpadu, ako aj strom vyvrátený činnosťou bobra odstránené.

Marek Hrin, Mestský úrad Myjava
07. december 2018

Gabriela Blahušová

Dobrý deň!Odstránené boli,ale dosky ktorými bol jeden obžratý strom podopretý tam ostali.Dnes ostrihali kríky okolo potoka,ale jeden tomu trčia iba panohy.Okolo sochy sú neupravené.Stromy sú naklonené a niektoré prekážajú a sú rozdvojené aj za domom 365 ktoré bránia satelitnému príjmu.
03. marec 2019

Gabriela Blahušová

Dobrý deň,ako vidím žiadna zmena.Ako každým rokom si pán Gabriž z domu Dolná štvrť 365/6 zase urobil skládku bioodpadu pri stienke pre kontajnery a s ktorým ja nemienim mať žiaden spor.Mestská polícia sa ani nesnažila zistiť kto to tam zaniesol,keď som ich zastavila a upozornila,že nie sú ani odvezené tie dosky od stromu,čo ho obžral bobor a odvolávala sa na poslanca a o pani z priestupkového oddelania sa vyjadrila ako o "vym....j osobe",keď som povedala,že ma informovala o tom,že také veci patria do kompetencie MP.Inak myslím,že tie lavičky sú umiestnené nevhodne a mali by byť umiestnené mimo cesty smerom k soche s vydláždenou cestičkou a pri nich vysadiť kríky a nízkokmenné stromky neopadavé.Tie vysoké stromy nezachytávajú prach z ciest,koruny majú vysoko až u vrchu a listy znečisťujú cestu,parčík,autá v jesennom období, oproti kontajnerom pri lavičkách sú koše,teda dvojitý neporiadok,pod lavičkami porozbíjané i sklo až na cestu kade jazdia autá a chodia i chodci.Stále nedostatok parkovacích miest a neusmernená doprava aby bol chodík pri obytných domoch a maximálne slúžil na vjazd a vyjazd z parkoviska.naklonené stromy by bolo vhodné úplne zlikvidovať,pokým sa pri silnejšom vetre nevyvrátia,lebo sa neodlomí koruna stromov a nedoničí domy,autá na parkovisku a niekoho neprizabije.Tá nepekná čierna fólia špatí celé priestranstvo pri parčíku.To si projektant myslí,že za celú dobu od vysadenia týchto stromov sa nezmení situácia v Myjave a maximálne iba možno každá dvaciata rodina bude vlastniť iba 1 auto?Okolo potoka je potrebné urobiť zábranu,chodia tam deti,ktoré idú zo škôl a do školy pozerať kačky a je iba otázka času,kedy niektoré do potoka spadne.Hrozné ako je naprojektovaná Dolná štvrť celkom.Mesto má zrejme asi dosť peňazí na to aby bezúčelovo investovala do projektov,ktoré neskrášľujú,ale špatia a ničia.
03. marec 2019

Gabriela Blahušová

Ospravedlňujem sa metský policajt povedal o pani z priestupkového,že je dobre vyšinutá,zle som to napísala.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.