Severná-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Námestovo

Vyriešený
meno
Pavol 20. júna 2019

Tento štýl opravy je hádam zlý vtip. Z jám sa urobia kopce a na ceste ostane kopa štrku. Tak poškodiť auto, alebo sa tu stane nejaká nehoda, buď šmyk, alebo si tu niekto ublíži napr. na bicykli. Tá cesta vyzerala lepšie pred tou "opravou". Je to plytvanie peniazmi a toto striekanie asfaltu by malo byť zakázané ako technológia na opravu ciest, je to hádam najmenej trvácna oprava a povrch po nej je horší ako pred opravou.

22. jún 2019

Richard Hrdina

Lak auta dostáva krásny peeling. Je to plýtvanie kamenivom, asfaltom, nákladmi a časom.
22. jún 2019

Richard Hrdina

Lak auta dostáva krásny peeling. Je to plytvanie kamenivom, asfaltom, nákladmi a časom.
22. jún 2019

Richard Hrdina

Trysková metoda je provizorne riešenie. A koľko tá provizorna doba je?
Prečo sa v Námestove nemôžu cesty opravovať kvalitne, ale len takto látať plátať?
Málo peňazí ako vodiči odvádzame štátu?
24. jún 2019

Milan Lassak

Dúfam, že mesto tú cestu čo najskôr pozametá, vyčistí, no proste odstráni ten štrk a dá ju do poriadku, keď ju už takto "dokvasili". Nedá sa po nej jazdiť.
25. jún 2019

Richard Hrdina

No, neviem či sa dočkáme nápravy. Ako pozerám, tu je kopec neriešených podnetov. Zo strany vedenia mesta minimálna odozva. Alebo len sľuby.
01. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
V danej lokalite sa nachádzali najmä praskliny a malé výtlky pre ktoré je štandardne používaná táto metóda opravy poškodených miest. Pri oprave vozovky ju využíva aj iné organizácie ako VÚC, SSC. Z pohľadu bezpečnosti cestnej premávky má táto technológia nezastupiteľné miesto a v súčasnej finančnej situácií správcov ciest predstavuje často jediný spôsob ako udržať cesty v prevádzkyschopnom stave a súčasne zjednodušujú postup opravy. Výhodou je tlakové zaplnenie trhlín asfaltovou hmotou vo vrstve pôvodného materiálu vozovky, čím dochádza k regenerácii a spevneniu okolia opravovaného výtlku.Taktiež je výhodou tohto spôsobu opravy, že nevzniká materiál na likvidáciu odpadu.
Oddelenie výstavby mesta Námestovo
03. júl 2019

Richard Hrdina

Rád by som o tom materiály na likvidáciu odpadu polemizoval. Súčasťou správne vykonaného technologického postupu je nakoniec pozametanie prebytočného kameniva. Že si to sadne. Takú som dostal odpoveď na moju otázku od kompetentnej osoby. Vážení , tu si už nemá čo sadnúť. Toho kameniva je veľa. Hlavne po krajniciach.Zvyšok sa už trocha rozjazdil. Dážď odplavil. Ale je to zlé, hrboľaté a stále nepozametané. Odpoveď a riešenie tohto problému zo strany samosprávy považujem za nedostačujúce.
03. júl 2019

Pavol

Táto forma opravy sa už pár rokov prestala vo väčšom využívať a neviem prečo ju začali používať znovu, keď je úplne nevhodná. Hlavne keď sa to takto odflákne. V okolí výtlkov sa spravil hrboľ a jama vo výtlku zostala, len o trošku menšia. Asi tak isto by pomohlo, keby ste tie diery premaľovali farbou. Taktiež ako je už vyššie spomenuté, tým že nik neodstránil prebytočné kamenivo, vznikli na ceste zvlnené rolety. Po ceste sa chodilo lepšie, pred tou opravou, predtým tam boli len diery, teraz sú tam diery a kopce.
A čo sa týka toho prebytočného kameniva, je úbohé, že ani po dvoch týždňoch ho nik nevie pozametať, asi sa čaká kým na tom nevznikne nejaká dopravná nehoda. Mohli ste si všimnúť, že dážď vám to všetko tak skoro neodplaví. Ako toto môžte nazvať, že pri tomto nevzniká odpad. Keď vidím, koľko kameniva zostane, tak to musí byť veľmi neefektívna metóda. Možno 50% sa prilepí vo výtlku a v okolí a zvyšok sa povaľuje mimo, čo by sa malo pozametať.
A ďakujem Vám za včerajší defekt na bicykli. Po prejdení 30 km v teréne, dostanem defekt na posledných metroch výjazdu na tých ostrých kameňoch .
03. júl 2019

Milan Lassak

"Krásne opravené".
03. júl 2019

Anton

Niečo sa začne a nedokončí. Polovičné riešenia. Zázrak, keby sa niečo dotiahlo do konca.Príkladov po celom meste je veľa. Toto je jeden z nich. Rýchla, lacná robota je zlá robota. A kto si to odskáče?
No mi občania.
04. júl 2019

Milan Lassak

Dobrý deň. Podnet ste uzavreli, ale cesta ostala nevyčistená. Ako tomu máme my, občania mesta, rozumieť? Vopred ďakujem za odpoveď.
04. júl 2019

Richard Hrdina

Admin, aký význam má táto webová stránka??
06. júl 2019

Richard Hrdina

Pán Anton, pán Pavol.
S Milanom Laššákom som v osobnom kontakte.
Vám dvom píšem, že opakovane kontaktujem samosprávu s prosbou o vyriešenie . Či to pomôže?
Adminovi ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Stránka o ničom.
06. júl 2019

Pavol

Evidentne to je samosprave jedno. Keby im aspon trochu na tom zalezalo, tak to daju aspon pozametat, alebo stale dufaju, ze pride poriadna prietrz a splachne to?
@Admin:K tomu uzavretiu ulohy, dajte tu aspon dva typy uzavretia, 1. Uzavrete - problem odstraneny, 2. Uzavrete - samosprava ma obcanov na haku-problem zostal
07. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
Status uzavretý prideľujeme podnetom ak:
Podnet bol vyriešený, avšak bez zásahu samosprávy. Vyriešil ho čas (napr. zmena počasia), alebo iný subjekt (napr. dobrovoľníci).
Samospráva nesúhlasí s riešením navrhovaným zadávateľom podnetu a k tomuto rozhodnutiu uviedla zrozumiteľné argumenty.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
07. júl 2019

Pavol

Bohuzial to nevyriesil ani cas, cast kamienkov bola odplavena, ale este ich tam je stale vela. V okoli krajnice suvisla vrstva hrubky aj niekolko centimetrov. Asi sa caka kym na tom niekto nedostane smyk a nestane sa vazna nehoda.
07. júl 2019

Richard Hrdina

Podla pana primatora, je povinny kazdy ucastnik cestnej premavky prisposobit rychlost jazdy povahe a stavu vozovky.
Na otazku, ci mi Mesto preplati opravu ( lakovanie ) auta som odpoved nedostal.
Kontaktoval som pani riaditelku TS, poslancov s prosbou o riesenie tohto problemu.
Ci moja interpelacia bude vypocuta je otazne.
07. júl 2019

Richard Hrdina

Pan Pavol, Vy ako cyklista. Musite v nasom inkriminovanom useku stredom svojho jazdneho pruhu co najviac ku stredovej ciare. Ved kto bude jazdit po strku! No dajte si pozor, aby Vas nezrazilo auto. Napriek tomu, ze ste rovnocennym ucastnikom tahate za kratsi koniec. Alebo zosadnite z bicykla, zoberte ho do ruk , aby ste nedostali defekt a pokracujte ako chodec.
07. júl 2019

Richard Hrdina

Prosim Vas, ked uz pojdete peso po krajnici. Nesmyknite sa na tej niekolkocentimetrovej vrstve kamienkov ako Juraj Janosik na hrachu...
08. júl 2019

Richard Hrdina

Dobrý deň.
Z Technických služieb mesta Námestovo mi prišla odpoveď.
Veľmi pozitívna správa.
V priebehu týždňa bude štrk v našom úseku pozametaný.
Ak som sa niekoho príliš dotkol, verejne sa ospravedlňujem.
Ďakujem všetkým zúčastneným
11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Zvyšný štrk na miestnej komunikácii je už odstránený.
Prajeme pekný deň

Oddelenie výstavby mesta Námestovo
11. júl 2019

Richard Hrdina

Dobrý deň.
Cestou z práce som sa bol pozrieť. Vozovka je pekne pozametaná.
Veľmi ma to potešilo.
Urobili ste mi radosť.
Ešte raz Ďakujem.
Prajem veľa zdaru.
11. júl 2019

Pavol

Dobry den,
Som tiez rad, ze sa to poriesilo aspon takto. Len mi je velmi cudne, ze na to, aby so to aspon pozametalo treba az tolko iniciativy obcanov.
S pozdravom

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.